вул. Данила Щербаківського, 9А

Київ

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Київ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Харків / 13.03.2009

Екологічна діяльність у Харківському ботанічному саду

Тому ми й радіємо, опиняючись на природі, бо тут ми приходимо до тями.М.М. Пришвін

Вже протягом декількох років Культурна асоціація «Новий Акрополь» здійснює екологічні акції в ботанічному саду Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна – найстарішому ботанічному саду України. Починаючи з ранньої весни і закінчуючи останніми осінніми днями, волонтери допомагають робітникам саду висаджувати нові рослини і дерева, доглядати клумби.

Не обходять увагою члени «Нового Акрополя» і ту частину території ботсаду, яка ще не повністю освоєна – регулярно прибирають там сміття, яке накопичилося за роки, і облаштовують територію.

Волонтери завжди з радістю допомагають природі, тим більш, що таке заняття – це не лише гарна справа, але й відпочинок від міської метушні. Крім того, спільна праця, як відомо, об’єднує людей, даючи можливість краще впізнати один одного.

На знак подяки за виконану роботу, працівники ботанічного саду зазвичай проводять для нас екскурсії найбільш мальовничими місцями саду, супроводжуючи їх захоплюючими розповідями про своїх улюбленців (яких нараховується більше 6 тисяч видів), їх походження і властивості.

Історія саду
Історія ботанічного саду Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна нараховує більше 2 століть. Він був заснований 1804 року. Зараз ботанічний сад загальнодержавного значення розташований на двох територіях, загальна площа якого складає 41,9 га. До його структури входить 5 науково-дослідних відділів, завданням яких є вивчення еколого-біологічних особливостей деяких рідкісних і зникаючих видів рослин України, які ростуть на території саду. До них належать: 95 видів, занесених до Червоної книги України, 15 видів, занесених до Європейського Червоного списку, 77 ендеміків, більше 650 видів лікарських рослин.

У відділі дендрології зібрано більше 1000 видів і форм декоративних, у тому числі реліктових, листяних і голчастих рослин.

Відділ квітництва нараховує велику колекцію квітково-декоративних рослин: цибульних – 750 видів і сортів, ірисів – 180, півоній – 170, багаторічних – більше 400 та ін. Більше 1400 видів, форм і сортів деревно-кущових і трав’янистих рослин були вперше вирощені на північному сході України. Науковий гербарій ботанічного саду нараховує 36000 листів.