вул. Данила Щербаківського, 9А

Київ

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Київ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Київ / 05.09.2009

Літо – час ярмаркувати

Цього 2009 року прихильникам етнічного мистецтва був запропонований справжній калейдоскоп фестивалів – від столичних до міжнародних. У деяких із них взяла участь художня студія «Кайрос», представивши копії пам’яток давнього мистецтва – багатовіковий спадок різних культур – Стародавнього Єгипту, Греції, Індії, Месоамерики, Слов’янства та ін.

У квітні в Києві проходив ІІ Міжнародний фестиваль мов «Екологія спілкування 2009», присвячений Дню етносів. Метою цього фестивалю стало знайомство з мовними та культурними традиціями країн світу. Окрім виступів танцювальних та пісенних колективів, у Маріїнському парку проводилися різноманітні майстер-класи, а на ярмарку були виставлені вироби з тематикою національних традицій. «Кайрос» також представив свої роботи – барельєфи на сюжети слов’янської та античної культур, а також статуетки – трипільські обереги та половецькі баби.

Де, як не на Андріївському узвозі можна здивуватися майстерності народних умільців! Особливо багатим буває ярмарок у Дні міста Києва та День Незалежності України. «Кайрос» вже встиг стати завсідником цих ярмарків, представляючи свої роботи, присвячені давнім символічним сюжетам.

Літо – час активного відпочинку, туризму, а також – чудова можливість відвідати фестивалі, кількість яких в Україні зростає кожного року.

Любителі етнічної музики, танцю, а також народних ремесел напевне встигли побувати на фестивалі «АртПоле-2009. Звуки/ дії у просторі», який проходив з 12 по 18 липня у с. Воробіївка Вінницької області. «АртПоле-2009» став наступником відомого фестивалю «Шешори». Основна ідея цього заходу – взаємодія митця і середовища, натхненна добудова світу тими, хто усвідомлює себе водночас частинками нашої спільної світосистеми і неповторними авторами. Окрім ярмарків народних ремесел і фестивальних майстерень, «АртПоле» притягує молодь можливістю доторкнутися до традиції, одягаючись у лляний одяг, прикрашений вишивкою, і поринаючи у дивовижну гармонію етнічної музики і танцю. Приваблений такою багатою художньою лабораторією, «Кайрос» побажав стати одним з учасників фестивалю.

5 вересня відкрився ІІ Міжнародний фестиваль «Золоті ворота», зібравши 10 молодіжних і дитячих танцювальних колективів із шести країн світу. Серед них – Італія, Велика Британія, Індія, Молдова, Росія та Україна. Основна ідея фестивалю – розвиток і популяризація національних культур і мистецтва народного танцю. Ставши учасником фестивального ярмарку, студія «Кайрос» представила підборку барельєфів на давні сюжети, присвячені мистецтву музики і танцю.