вул. Данила Щербаківського, 9А

Київ

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Київ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Харків / 17.11.2018

Ніч Філософії в Харкові

17 листопада в Хвркові ми святкували Всесвітній день філософії з наступними подіями:

 

1. Екскурсія-бесіда «СимволоПростіром». Це розповідь про універсальні символи, такі як лабіринт, дракон, щит та меч, міст та сходи, лампадка і зоря та інші символи, що їх ми зустрічаємо з давніх часів у міфах, легендах та казках, в елементах архітектури і навіть у стародавніх печерах та храмах!

 

2. Лекція про магію готичних соборів. Це чи не найграндіозніше творіння, яке дійшло до нас з середньовіччя. Ми говорили про походження слова «готика», чому собор був центром життя середньовічних міст, символізм їх архітектури, з яких елементів складається конструкція будівлі та для чого їх будували саме так.

 

3. Практикум про класичну музику. В усі часи музика відображала світогляд людей, розкривала ідеї, передавала почуття та переживання. Навіть інструментальна музика без допомоги тексту була доступна та розрахована для широкого кола слухачів. Розглядали в чому полягали універсальні символи кожної доби і як за їх допомогою зробити класичну музику зрозумілішою.

 

4. Воркшоп про ведення щоденника. Людина думає 50 000 - 80 000 думок щодня, а проговорює — від 200 до 2 000. Записуємо ми ще менше, а часто навіть нічого. Та якщо вже записуємо, то виходить, що ця думка пройшла потрійний ценз, що вона має відігравати якусь особливу роль. Чому варто записувати думки, що записувати і як це можна робити?

 

5. Воркшоп по символічному мисленню з технікою К. Юнга. Згідно психології, наше несвідоме «знає» набагато більше про нас, ніж ми самі. Але тільки говорить воно мовою символів, який складно зрозуміти одним лише логічним розумом. Тут допоможе інтуїція і символічне мислення. На занятті ми спробували відкрити символічний контекст того, що відбувається з нами і інтерпретувати його.

 

6. Лекція про тотемні тварини чоловіків. Інколи кожен з нас задає собі питання «чому зі мною відбувається те, що відбувається?», «чому я поводжусь так, як поводжусь?», «чому я потрапляю саме в ці ситуації?». Звертаючись до загальнолюдського досвіду та досвіду людей в різних традиціях ми спробували знайти відповіді та підказки на ці питання.

 

7. Діалог за мотивами книги «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері. Все більше людей усвідомлюють, що твори Бредбері — не просто фантастичні картини майбутнього, а наша реальність. Він описує Людину і її внутрішній світ, Людину, яка змінює себе і тенденції. Ми розглянули основні ідеї книги та їх символізм.