Підтримуємо Україну у ці важкі для нашої країни дні

вул. Данила Щербаківського, 9А

Київ/Нивки

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • І.-Франківськ
  • Кам'янець–Подільській
  • Київ/Нивки
  • Київ/Поділ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Книжка «Кав'ярня мертвих філософів» надрукована!

 

Тисяча примірників «Кав'ярні мертвих філософів» надрукована! Дякуємо кожному доброчинцю, який зробив свій внесок, щоб втілити цю мрію у реальність: тверда обкладинка, 256 сторінок, кольорові ілюстрації всередині. Ми всі разом зробили якісну філософську книжку для дітей і дорослих.

Про книжку:
📗 перекладена на 12 мов;
📗 вперше українською;
📗 5 перевидань (1996, 1997, 1998, 2001, 2004) мовою оригіналу (в Німеччині);
📗 реальне філософське листування між професором філософії та дівчинкою 11-13 років;

Марципановий динозаврик став початком великої історії. 11-річна Нора прочитала про світ ідей Платона і запитала у друга своїх батьків — дорослого філософа Вітторіо — чи існує ще ідея про динозаврів, якщо самі вони зникли з Землі мільйони років тому. 

Філософ надихається питанням дівчинки, дарує їй марципанову фігурку, і так починається їхнє листування, яке тривало 3 роки. Разом вони вигадують кав’ярню, де визначні філософи, від Платона до Ганса Йонаса, зустрічаються та дискутують про Бога, про світ та про життя. 

Де купити книжку?

Книгу можна замовити у Facebook-крамниці.

ІСТОРІЯ ВИДАННЯ

Детальніше про спільнокошт-кампанію  ТУТ.

На відміну від українців, більшість з яких вивчає філософію лише зі студентських років, у країнах Європи, зокрема Німеччині, Італії, Австрії, Франції, знайомство з філософією починається задовго до вступу в університет.

Якісна і цікава філософська література для дітей і підлітків сприяє формуванню нового покоління українців, яке вміє критично і незалежно мислити.

Марципановий динозаврик або Звідки прийшла ідея

Звідки прийшла ідея

Сучасний український філософ Андрій Баумейстер читав лекцію у Культурній асоціації «Новий Акрополь», і говорив про видатних мислителів різних часів, які прийшли до філософії у досить ранньому віці. Побіжно згадав про книжку німецькою, яка потрапила йому до рук.

Дівчинка Нора, 11 років, якраз дізналася про теорію ідей Платона, і замислилася – чи існує досі ідея динозавра, якщо врахувати, що динозаври вимерли бозна-коли. Професор відповів дівчинці і на додачу надіслав їй марципанового динозаврика. З цього динозаврика почалася вся історія – кількарічне унікальне листування між Дино-Норою і філософом Вітторіо.

Цієї розповіді нам було достатньо, щоб зрозуміти – ця книжка має побачити світ ще й українською мовою!

Який вплив має філософія на дітей

Автор книжки відповідає на це питання у післямові. На його думку нескінченні дитячі «чому?» за своєю сутністю є філософськими. «Якщо дитина хоче знати, «чому» ми вмираємо, то вона зовсім не цікавиться первинним переліком причин смерті — вона хоче дізнатися про сенс смерті». Ігнорування або іронічне спрощення таких суттєво важливих дитячих запитань (які самою дитиною ставляться серйозно) створюють небезпеку для її духовного розвитку і формування.

Філософія для дітей

Про книжку «Кав’ярня мертвих філософів»

Це «філософське листування для дітей та дорослих» складається з автентичних листів між дорослим філософом Вітторіо Гесле і дівчинкою Норою. На початку листування їй було 11 років, а наприкінці книжки виповнилося 13.   

Дитячі запитання Нори насправді є великими питаннями філософії. Чи є душа безсмертною? Чи мають тварини свідомість? Чи є Всесвіт нескінченним? Вітторіо Гесле упевненою рукою веде Нору у своїх відповідях лабіринтами філософської думки. Разом вони вигадують собі фантастичну кав’ярню, де великі філософи, від Платона до Ганса Йонаса, дискутують про Бога, про світ та про правильне життя. Це незвичне листування між ними обома і є, власне, вступом до філософії для дітей та дорослих.

Про книжку

Про автора

Вітторіо Гесле – народився у 1960 році – німецький філософ італійського походження, який нині працює на посаді професора філософії в Університеті Нотр-Дам (США). Автор численних робіт з історії філософії, практичної філософії, дискурсивної етики тощо. Вибрані роботи: «Криза сучасності та відповідальність філософії» (1990), «Мораль і політика» (1997), «Вуді Аллен. Досвід комічного» (2001), «Філософський діалог» (2013) та ін. Найбільшої популярності здобула книга «Кав’ярня мертвих філософів» (1997).

Ми збираємо кошти – для друку 1000 примірників у типографії

Дізнатися більше про спільнокошт-кампанію можна ТУТ.

Видавництво «Новий Акрополь» створене у 1994 році як підрозділ одноіменної культурної асоціації, головною метою якої є поширення філософських поглядів у суспільстві і формування ставлення до філософії як до невід’ємної частки сучасної цивілізації та культури.

За понад 20 років ми видали українською мовою книги європейських філософів: П'єра Адо, Хорхе Лівраги, Делії Гусман, Олени Блаватської, Джордано Бруно та інших.

Подарунки

Кожен, хто підтримав проект, отримав подарунок на вибір в залежності від суми внеску: листівка з авторською ілюстрацією з книжки, закладка для книг, фірмовий олівець, блокнот з авторською обкладинкою, книжка «Кав’ярня мертвих філософів».

Книжки нашого видавництва можна замовити у Facebook-крамниці.

Події проекту

Переглянути усі анонси проекту