3 фільми на вихідні

Вже вечір п'ятниці, настрій зовсім не для літніх блокбастерів в кіно й не знаєте, що обрати для перегляду ввечері чи на вихідні? Ми розділяємо such an attitude й підібрали три цікавих (увага, авторська думка :D) фільми, які допоможуть відпочити та отримати задоволення від перегляду.

«Квадрат» (The Square)
Не очікуваний тміумфатор Каннського кінофестивалю (Золота пальмова гілка) 2017 року, фільм, який потрапив в основну програму в останній момент й згодом виграв її, сатирична драма про сучасне мистецтво та життя бомонду сучасної Швеції — це все про «Квадрат» Рубена Естлунда. Режисер майстерно вплітає особисту історію Крістіана в контекст культурних подій Стокгольму, акцентуючи увагу на не однозначності, суперечливості та курйозності сучасного мистецтва, де, не обізнаний в задумці автора, пересічний перехожий запросто переплутає арт-об’єкт з купою сміття. Ба, навіть пограбування головного героя — ціла вистава, розіграна в центрі міста.
Фільм цікаво буде подивитися й тим, хто обізнаний в нещодавньому скандалі навколо Нобелівської премії по літературі.

Кадр з фільму від Maurizio Zuccari
Кадр з фільму «Квадрат» від Maurizio Zuccari

«Наслідки кохання» (The Consequences of Love)
Поки всі пошановувачі кіно очікують на нову роботу режисера Паоло Соррентіно з назвою «Вони», а критики гадають на якому ж фестивалі фільм буде представлений (на жаль, Канни-2018 вже можна викреслити зі списку), бо навколо Паоло розгорнулася справжня конкуренція зі сторони впливових фестивалів, радимо звернути увагу на більш ранню його картину — «Наслідки кохання». Стрічка несправедливо обділена увагою на фоні іншого відомого доробку митця останніх років — нагороджена Оскаром «Велика Краса», «Юність», «Де б ти не був» та відомий серіал «Молодий Папа».
За свої минулі провини перед мафією Тітта ді Джироламо вимушений до кінця своїх днів виконувати їх забаганки. Основною його роботою є доставка брудних грошей в банк. Його життя — це суцільна рутина, позбавлена мало не всіх радостей, ба навіть живе він в готелі вже протягом восьми років без жодних контактів з родиною. Знята з авторським відтінком гумору Соррентіно, картина приваблює й заворожує неспішним розвитком подій та любуванням рутинного життя головного героя, яке докорінно змінюється, коли він відважується на новий крок в особистому житті. Й, звісно, причина цього — це кохання.

Кадр з фільму «Наслідки кохання»

«Кохання — хвороба» (The Big Sick)
Кумал Нанджані — емігрант з Пакистану, який мріє стати стенд-ап коміком, на одному з своїх виступів знайомиться з Зої Казан. Відносини молодих людей швидко переростають в романтичні стосунки й, на перший погляд, може здатися, що це черговий звичайний ромком. Але автори насичують комедію смислом та розкривають іншу історію: насправді, це випробування двох молодих людей на шляху становлення їх як пари. Зі сторони Кумала — це культурні стереотипи навколо мусульман в сучасній Америці, сімейні традиції, символом яких є його сім’я та їх бажання оженити його на пакинстанці традиційного вірування, й, накінець, неготовність самого Кумала діяти та насправді відкритися близьким та своїй дівчині. У Зої — це тотальне нерозуміння логіки дій її партнера, неминучість розриву, та згодом й хвороба. Фільм потрапив в п’ятірку найкращих картин по версії Rotten Tomatoes в 2017 році, а також був номінований на різноманітні нагороди, в тому числі й на Оскар.
Додатковий шарм картині додає те, що вона знята на основі реальної історії Кумала Нанджані та Ємілі Гордон.

Кадр з фільму «Квадрат» від Leonard Martin