Київ / 06.12.2009

Заняття "Таємниці мікробіології" у дитячому будинку "Любисток"

6 грудня 2009 року волонтери асоціації «Новий Акрополь» здійснили поїздку в інтернат для дітей-сиріт «Любисток» (селище Нові Петрівці), провівши заняття на тему «Таємниці мікробіології» із циклу «Цікаві науки».

Це заняття стало однією із можливостей більше пізнати світ природи, його приховану і невидиму для людського ока сутність (клітини). В ігровій та доступній формі діти почули про різноманіття світу мікроорганізмів, їхні корисні та шкідливі властивості, а також про важливість дотримання правил здорового способу життя.

Теоретична частина була представлена у вигляді презентації із яскравими ілюстраціями, мікрофотографіями, які діти дивилися із задоволенням, слухаючи цікаві факти на тему мікробіології. Одна із двох волонтерок, які долучилися до акції в рамках оголошених «Волонтерських вихідних», провела частину заняття на тему «Корисні та некорисні бактерії. Основи особистої гігієни». Ми вдячні за їхню допомогу, небайдужість сердець і тепло, якого діти так потребують.

Найбільше, за нашими спостереженнями, дітям сподобалася практична частина заняття, коли вони розгадували ігрове послання, зашифроване азбукою Морзе, а також працювали із справжнім мікроскопом. Вихованці дитячого будинку розглядали у мікроскоп кисломолочні бактерії, структуру дріжджів та крейди, на власні очі змогли побачити фіксовані мікропрепарати. Зустріч закінчилася грою «Павутиння життя», покликаною допомогти зрозуміти важливість і взаємозв’язок усіх форм живого на Землі.