Одеса / 08.04.2012

Майстер-класи «Великодні дива»

В Україні свято Великодня завжди супроводжувалось багатовіковими традиціями: люди прикрашали будинку квітами, пекли паски, розписували яйця. Дарували в цей день наші предки й подарунки, але особливі, щиросердечні, тому що зроблені вони були власними руками. І хоч, Великдень і донині одне із найулюбленіших свят у нашій країні, на жаль, давні традиції вже майже забуті.

Відродити їх спробував Культурний центр "Новий Акрополь" в Одесі. Спочатку учасники майстер-класів довідалися про значення великодніх символів, познайомились з історією і розмаїттям стилів розпису писанок. Ну а далі все залежало від уяви самих майстрів - кожному вона підказувала оригінальні образи: вигадливі візерунки, квіти, дерева, птахів....

Ляльки-мотанки також вийшли різні, але всі в чомусь нагадували своїх власниць. І невипадково: у давнину люди вважали , що це не просто іграшки, а матері–хранительки сімейного щастя і домашнього вогнища. Коли робили ляльок, обов’язково думали про тих людей, яким вони будуть подаровані, і мотали їх на здоров’я, на любов, на заміжжя, материнство.

Попереду свято! Для тих, хто поринув у давні традиції, воно буде вдвічі особливим. Адже замість подарунків із магазину тепер у них є великодні дива, створені натхненним серцем і власними руками.