Харків / 23.12.2016

Лекція «Зоряні Війни: Шлях Героя»

23 грудня у Новому Акрополі пройшла лекція на тему «Зоряні Війни: Шлях Героя».

На заході лектор і слухачі шукали відповіді на важливі питання: Чи обов’язково битися на лазерних мечах, щоб бути Героєм? Чи відрізняються злодії Далекої-Далекої Галактики від наших, сучасних? Чому Темна сторона зазвичай здається привабливішою та приємнішою?

Популярність «Зоряних Війн» намагаються пояснити надзвичайними спецефектами. 30 років тому — можливо. Але тепер цього добра досхочу, навіть у телесеріалах. Завдяки чому цей фільм дійшов такої популярності — рекламі? індустрії іграшок? Це якщо і захоплює, то тільки дітей…

Причина успіху фільма і простіше, і глибше. «Знімаючи своє кіно, я створював сучасну міфологію, — казав Джордж Лукас, творець кіносаги, в одному інтерв’ю. — Я багато дослідив, перш ніж написати сценарій “Зоряних Війн”».

Йому вдалося привнести в наше життя історію про нового героя — лицаря-джедая, — про загадкову Силу, її Темну і Светлу сторони. А також — про старі як світ істини.

Тому вони і залишаються у пам’яті й житті людей, що через сюжет і символи міфа оповідають про становлення людини.

Чи допоможуть вони нам пізнати тайну свого шляху, свого призначення і на краще змінити наше життя?

Лекція допомогла поглянути на улюблену сагу з іншого боку, глибше і свідоміше, а також — подивитися у самих себе і таким чином наблизитись у пошуку до Героя, що живе в кожному з нас і потребує старанної праці й уваги.