Original Original

Івано-Франківськ / 28.05.2016

Лекція Іван Франко: у пошуках суспільного ідеалу

Всеукраїнський культурний проект «Українські філософи» в Івано-Фраківську завершився 29 травня інтерактивною лекцією «Іван Франко: у пошуках суспільного ідеалу», яку прочитав Степан Возняк, кандидат філософських наук, асистент кафедри філософії та соціології філософського факультету Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Під час лекції слухачі мали можливість прослідкувати  еволюцію поглядів І. Франка від пріоритетності соціальних проблем до першорядності ідеалу національної самостійності українського народу. 

«Людина — це одне крило творчого лету І. Франка. Друге крило — рідна нація, укра­їнський народ. Можна з повним правом визначити єдність людини й нації як парадигмальну основу Франкового світогляду. Вона зумовила суспільно-політичну позицію мислителя - боротьбу як за соціальне, так і національне визволення народу».

Щиро вдячні нашому лектору, який цікаво презентував та глибоко розкрив тему, крім того познайомив аудиторію з книгою свого дідуся Степана Михайловича Возняка, першого доктора філософських наук на Прикарпатті, професора кафедри філософії та соціології і почесного професора Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, — «У пошуках суспільного ідеалу».