Original Original

Львів / 16.05.2017

Відкриття проекту «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу» у Львові

16 травня 2017 р. в Українському католицькому університеті відбулось відкриття експозиції репродукцій картин художників-шістдесятників і розпочався культурний проект «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу». Подія відбулась за участю відомих культурних діячів Львова: Олег Яськів, Орест Голубець, Іван Сварник. Вступне слово – керівниця КА «Новий Акрополь» у Львові Олена Лукіна.

Захід відвідали близько 30-ти відвідувачів, серед яких представники преси, викладачі УКУ та мистецтвознавці. Запрошені гості отримали в подарунок книгу «Плисти про течії» видавництва «Нового Акрополя».

Проект розпочався і саме цікаве ще попереду!

Запрошуємо в УКУ (вул. Свєнціцького, 17) на експозицію репродукцій картин та події проекту (2-й поверх). Майбутні події проекту: 23 травня філософський кіноклуб «Українське поетичне кіно» і 27 травня - літературно-театральне дійство «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу».

Про гостей

Іван Сварн́ик — український історик. Фахівець у галузі спеціальних історичних дисциплін, зокрема архівознавства, геральдики, документознавства. Спеціалізується на добі козаччини. Перекладач. Громадський діяч.

Голубець Орест Михайлович — доктор мистецтвознавства, професор кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»

Олег Яськів – Директор Центру Шептицького УКУ, доктор технічних наук, куратор Кіноклубу та сайту Простір кіно.

Про проект

Вперше виставка була презентована в Одесі у лютому 2015 року. У листопаді 2016 р. відкриття виставки відбулось у Миколаєві в Центральній бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького. У березні 2017 р. в Івано-Франківську (обласна бібліотека ім. І.Франка).

Експозиція становить собою виставку репродукцій художників-шістдесятників, а саме: Опанас Заливаха, Алла Горська, Віктор Зарецький, Галина Севрук, Людмила Семикіна, Веніамін Кушнір, Георгій Якутович, Іван Остафійчук, Іван Марчук.

Проект «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу» створений з метою привернення уваги до феномену шістдесятництва як до культурно-ідеологічного і національно-політичного явища 60-тих років ХХ ст. В сучасних умовах доводиться зустрічатися із такими явищами як «напів інтелігенція», «псевдонаціоналізм», «здискредитований патріотизм». Сучасна молодь, що народилась в незалежній Україні,все ще недостатньо знає про тих людей, які служили віддано і безкорисно, офіруючи своїми інтересами й життям задля українського народу. Суспільство потребує зразку справжньої сили духу. 

Шістдесятництво - явище естетичне і політичне водночас, це «…високовольтна лінія духу, яка проходить крізь віки», пише Ліна Костенко.Нова хвиля творчого піднесення не вписувалася в рамки соцреалізму і тоталітарної системи. Це було братство людей зі спільними ідеями свободи та гідності, які працювали та боролися за краще майбутнє для свого народу. Цю високовольтну лінію духу шістдесятники підхопили від «Розстріляного відродження» 1920-х років, щоб передати наступним поколінням. Можливо, саме зараз прийшов час перейняти цю естафету. 

«Зібрати загублені імена і сліди праці тих, які стали сіллю землі і вічним нагадуванням про честь і обов’язок,- це зміцнювати фундамент нашої незалежності», писав Євген Сверстюк у 1996 році.

Новини ZIK - «Високовольна лінія духу»: в УКУ показали роботи художників-шістдесятників

Інтерв'ю на "Львівське Радіо"