Original Original

Київ / 19.10.2008

Єгипетський орнамент у батіку

Дізнатися більше про орнамент давніх цивілізацій завжди цікаво, але ще цікавіше попрацювати з ним, пройнятися давньою майстерністю, долучитися до таємниці... І для цього не обов’язково їхати до інших країн, необхідно лише взяти тканину й пензель, що й зробили учасники майстер-класів «Єгипетський орнамент у батіку», що відбулися 12 та 19 жовтня 2008 року в художній студії «Кайрос».

 

Але перш ніж взятися до роботи, необхідно було зрозуміти смисл єгипетського орнаменту — який символ що означає. Наприклад, біла лілія — символ життя, щастя, чистоти й досконалості; жук скарабей символічно повторює шлях Сонця й ототожнюється c вогняною сферою, що несе в собі зародок усього живого. Те, що спочатку здавалось просто малюнком, після розповіді організатора майстер-класу Валентини Мефоденко набуло зовсім іншого значення: це вже було послання з давнини, і найскладніше полягало в тому, щоб це важливе послання передати на тканині.

 

Розпис тканини можна порівняти з ходінням по канату: один необережний рух пензлем може зіпсувати роботу і перекреслити години, проведені над нею. Але добре, що на допомогу завжди може прийти досвідчений майстер, такий як Наталія Колеснікова, або ж твоя власна фантазія — тоді пляма перетворюється на важливий елемент композиції. Одним словом, вся легкість батіку — у складності його виконання. І все ж, незважаючи на всі труднощі — адже для багатьох це був перший досвід — учасникам майстер-класу вдалося впоратися з поставленим завданням. Кожна робота вийшла унікальною за своїм виконанням і підбором колірної гами, а таке різноманітне й багатогранне бачення єдиної суті завжди говорить про творчий потенціал його виконавців.