Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2021
Загальна декларація
А) В умовах пандемії, викликаної вірусом Covid-19 (коронавірусом) та з огляду на необхідність захистити здоров’я людей, діяльність «Нового Акрополя», яка зазвичай провадилася в різних центрах світу наживо, була пристосована до формату онлайн через різні програмні платформи.
Таким чином, Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» рекомендує всім своїм асоціаціям-членам впроваджувати відповідні профілактичні заходи, аби запобігати зараженням та поширенню вірусу, враховуючи вказівки Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Б) Генеральна Асамблея нагадує, що Міжнародна організація «Новий Акрополь» (МОНА) здійснює свою діяльність завдяки тисячам волонтерів та партнерам у понад 50-ти країнах, які є членами Організації Об’єднаних Націй (ООН). Відповідно, Генеральна Асамблея МОНА долучається до заклику ООН досягнути 17 цілей сталого розвитку, включених у програму ООН на період до 2030 року, та сприяти глибшому усвідомленню того, що єдність та солідарність життєво необхідні для досягнення зазначених цілей.
У зв’язку з цим, підкреслимо, що вже було зазначено на Генеральній Асамблеї 2020 та повторюючи це на Генеральній Асамблеї 2021: програми, які реалізовує МОНА, відповідають таким Цілям сталого розвитку (ЦСР):
Завдяки різноманітним програмам, які впроваджують національні асоціації-члени, МОНА також робить внесок у досягнення інших цілей, окрім зазначених вище. Для прикладу можемо навести:
Відповідно, Генеральна Асамблея рекомендує всім асоціаціям-членам розробити плани для ширшого інформування щодо Цілей сталого розвитку, а також визначити конкретні завдання, щоби продовжувати робити свій внесок у досягнення ЦСР у наступні роки.
В) Генеральна Асамблея ще раз підтверджує свою готовність й надалі організовувати заходи до Всесвітнього дня філософії, що був запроваджений ЮНЕСКО 2002 року та став однією з наших знакових подій. Міжнародна організація «Новий Акрополь» організовує заходи з нагоди цього дня вже понад 12 років поспіль у різних центрах по всьому світу. Генеральна асамблея рекомендує й надалі проводити лекції, зустрічі, симпозіуми та конференції у 2021 році, присвячені цій важливій події.
Г) Стосовно святкування Дня Землі, на підтримку якого 22 квітня у всьому світі проводяться заходи, Генеральна Асамблея МОНА рекомендує асоціаціям-членам Міжнародної організації «Новий Акрополь» розглянути можливість проведення заходів, пов'язаних із природою та її збереженням, і заохочує найближчими роками продовжувати цю важливу роботу щодо підвищення обізнаності з питань захисту навколишнього середовища, сталості та дій, які сприяють здоров'ю людей та планети.
Ґ) Генеральна Асамблея вітає своїх волонтерів та партнерів із успіхом у багатьох заходах, які були проведені за останній рік у галузях філософії, культури та волонтерства, оскільки, незважаючи на вплив пандемії, спричиненої Covid-19, МОНА вдалося продовжити свою діяльність через онлайн-системи в понад 50 країнах, де є центри «Нового Акрополя», завдяки роботі майже п'ятисот центрів по всьому світу. Таким чином вдалося подолати обмеження, які необхідно було запровадити, щоб запобігти поширенню вірусу.
Д) Генеральна Асамблея нагадує і повторює, що МОНА зобов’язується за допомогою своїх основоположних принципів заохочувати повагу до людської гідності у своїй діяльності, аби спільними зусиллями досягти братерства між усіма людьми та народами.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2020
Загальна декларація
А) В умовах пандемії, викликаної вірусом Covid-19 (коронавірусом), з огляду на надзвичайну ситуацію для охорони здоров’я та соціальної сфери, що вимагає вжиття невідкладних та ефективних заходів з боку урядів, окремих людей та організацій в цілому (як зазначила Всесвітня організація охорони здоров’я у Декларації від 16 березня 2020 року), Міжнародна організація «Новий Акрополь» рекомендує всім своїм асоціаціям-членам дотримуватись інструкцій ВООЗ та державних урядів для боротьби з цією пандемією.
Б) Генеральна Асамблея нагадує, що Міжнародна організація «Новий Акрополь» (МОНА) здійснює свою діяльність завдяки тисячам волонтерів та партнерам у понад 50-ти країнах, які є членами Організації Об’єднаних Націй (ООН). Відповідно, МОНА долучається до заклику ООН досягнути 17 цілей сталого розвитку,включених у програму ООН на період до 2030 року, та сприяти глибшому усвідомленню того, що єдність та солідарність життєво необхідні для досягнення зазначених цілей.
У зв’язку з цим Генеральна Асамблея зазначає, що програми, які реалізовує МОНА, відповідають таким Цілям сталого розвитку (ЦСР):
Завдяки різноманітним програмам, які впроваджують національні асоціації-члени, МОНА також робить внесок у досягнення інших цілей, окрім зазначених вище. Для прикладу можемо навести:
Відповідно, Генеральна Асамблея рекомендує всім асоціаціям-членам розробити плани для ширшого інформування щодо Цілей сталого розвитку, а також визначити конкретні завдання, щоб продовжувати робити свій внесок у досягнення ЦСР у наступні роки.
В) Генеральна Асамблея ще раз підтверджує свою готовність й надалі організовувати заходи до Всесвітнього дня філософії, який було запроваджено ЮНЕСКО у 2002 році і з нагоди якого МОНА організовує заходи вже понад 12 років поспіль у різних центрах по всьому світу. Генеральна асамблея рекомендує й надалі проводити лекції, зустрічі, симпозіуми та конференції у 2020 році, присвячені цій важливій події.
Г) Генеральна Асамблея одностайно схвалює рішення виступити спонсором Міжнародного конкурсу піаністів ім. Делії Стейнберг на честь його засновниці Делії Стейнберг, яка була президентом Організаційного комітету конкурсу протягом багатьох років. Цей щорічний конкурс проходить у Мадриді; заснований 1982 року, з метою поширення нових цінностей в музиці та сприяння розвитку мистецької кар’єри молодих піаністів.
Відповідно, Генеральна Асамблея вирішує надавати щорічний внесок для проведення вищезгаданого конкурсу піаністів, розмір якого визначатиметься Організаційним комітетом щорічно за поданням його Президента і згідно з потребами Міжнародного конкурсу.
Ґ) Генеральна Асамблея МОНА вітає своїх волонтерів та партнерів із успішним проведенням багатьох заходів у сфері філософії, культури та волонтерства протягом минулого 2019-го року. Вони відбулися в понад 50-ти країнах, в яких функціонує майже 500 центрів «Нового Акрополя», афілійованих з МОНА.
Д) Генеральна Асамблея нагадує, що МОНА віддана своїм основоположним принципам і заохочує повагу до людської гідності в різних видах її діяльності, щоб завдяки спільним зусиллям досягти єдності між усіма людьми і націями..
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2019
Загальна декларація
A) Як і протягом декількох десятиліть, Генеральна Асамблея МОНА вкотре підтверджує свою рішучість сприяти практичній філософській освіті з акцентом на громадянських та людських цінностях.
В) Генеральна Асамблея МОНА знову підтверджує свій намір і готовність сприяти культурному розвитку нових поколінь, заохочуючи людей до здобуття знань у всіх сферах життя.
С) Генеральна Асамблея МОНА продовжує свою волонтерську діяльність, аби забезпечити інтеграцію та підтримку тих людей у суспільстві, які цього найбільше потребують.
D) Генеральна Асамблея вшановує та вітає «Новий Акрополь» в Індії з тим, що вони ініціювали проведення конференції «Надихаючи на реальні зміни». Це був перший захід, що зміг зібрати лідерів із різних галузей знання на вшанування пам’яті Махатми Ганді з нагоди 150-річчя від дня його народження.
Маючи на меті побудову мосту до кращого майбутнього, МОНА закликає всі членські асоціації скористатися цією можливістю та знову відкрити Індію з її багатою філософською та людською спадщиною, що зробила неоціненний внесок у загальний прогрес людства.
Е) На додаток до наведеного вище, у 150-ту річницу від народження Мохандаса Карамчанда (Махатми) Ганді, Генеральна Асамблея МОНА віддає данину лідерству Ганді та надихається його гідним наслідування життям та залишеним спадком. Протягом усього життєвого шляху Махатма Ганді невтомно шукав правди та миру, тому приклад цієї люди має бути ключем до справжньої, цілісної та послідовної зміни в нашому сьогоденні.
МОНА підтверджує своє неухильне слідування меті побудови більш справедливого, чесного та вільного суспільства. МОНА пропонує національним асоціаціям вшанувати пам’ять індійського лідера через дослідження його здобутку, організацію культурних заходів, лекцій, конференцій та виставок. Це допоможе людям більше дізнатися про його важливий внесок, а також віднайти практичні рішення для викликів сьогодення.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» від 12 квітня 2018 р.
Париж (Франція)
Загальна декларація
Генеральна Асамблея МОНА ухвалила:
А) Генеральна Асамблея МОНА підтверджує необхідність надання доступу до знань для кожного і пропонує три напрями діяльності: філософія, культура та волонтерство, беручи до уваги необхідність формування громадянських моральних цінностей у ХХІ столітті.
Б) Генеральна Асамблея нагадує, що мета Школи філософії МОНА «класичного зразка» – навчати всіх людей без відмінностей, щоб кожен міг гідно жити і розуміти свою корисність для суспільства та світу.
МОНА нагадує, що для того, щоб ефективно діяти в сучасному суспільстві, люди повинні спиратися на організаційні структури, які надають їм відповідні інструменти для вирішення нових політичних, економічних, соціальних та екологічних проблем, які постають перед нашим суспільством. Таким чином, вони можуть сприяти покращенню людських відносин, як це зазначено у принципах, викладених у Статуті МОНА.
В) Генеральна Асамблея ще раз підтверджує свій намір продовжувати діяльність МОНА та заохочувати її активну участь у житті суспільства у співпраці з іншими громадськими та приватними установами та організаціями.
Г) Генеральна Асамблея нагадує, що людство в цілому вирішило захищати людську гідність скрізь і за будь-яких обставин, і саме в цьому дусі Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини як «завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави». Ця декларація була проголошена 10 грудня 1948 року, а це означає, що 2018 року буде відзначатися її 70-та річниця.
Генеральна Асамблея закликає кожну асоціацію-члена МОНА вшанувати цю подію у своїй діяльності.
Генеральна Асамблея знову наголошує на своєму намірі й надалі підтримувати принципи ООН, які співзвучні принципам МОНА.
Зокрема, перший принцип її Статуту підкреслює ідею «розповсюдження ідеалу загального братства, що ґрунтується на повазі до людської гідності, незалежно від расових, статевих, культурних, релігійних, соціальних або інших відмінностей».
Ґ) Генеральна Асамблея МОНА пропонує своїм асоціаціям-членам продовжувати встановлювати зв’язки з міжнародними організаціями, які мають подібні цілі та спільне підґрунтя для співпраці.
З урахуванням вищезазначеного, Генеральна Асамблея закликає кожну асоціацію-члена брати участь в мережах установ регіонального або міжнародного масштабу.
Д) Генеральна Асамблея МОНА повторює заклик Антоніу Гутерреша, Генерального секретаря ООН, у новорічному зверненні 2018 року, в якому він наголосив на «червоному рівні тривоги» у відповідь на поглиблення міжнародних конфліктів, збільшення кількості ядерної зброї, зміни клімату, нерівності, порушень прав людини, націоналізму та ксенофобії. Генеральна Асамблея МОНА погоджується з пропозицією Антоніу Гутерреша про те, що необхідно зміцнити єдність у міжнародному співтоваристві, скоротивши прогалини, об'єднавши людей навколо загальних цілей, подолавши розділення і захищаючи спільні цінності, щоб «зробити наш світ більш безпечним». МОНА працює у цьому напрямку протягом останніх шістдесят років через свою мережу у більш ніж чотириста тридцять відділень по всьому світу, прагнучи до миру, єдності та гідності для всіх людей у понад шістдесяти країнах на п'яти континентах.
Е) З часу свого заснування МОНА в своїй філософській школі сприяла розповсюдженню освіти, заснованій на правах людини, щоб люди в кожній частині світу могли знати свої права та права інших людей, а також розвивати практичну етику громадського служіння.
Є) Генеральна Асамблея також пропонує продовжувати розвивати та розширювати діяльність груп екологічного захисту, що сприяють вихованню людей, зберігаючи навколишнє середовище та забезпечуючи системи підтримки та виживання у разі стихійних лих.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2017
Загальна декларація
A) Генеральна Асамблея МОНА знову підтверджує свій намір розвивати три напрямки діяльності – філософію, культуру та волонтерство, – щоби запропонувати доступ до знання для всіх. Завдяки цій роботі МОНА прагне розвивати основоположні етичні цінності й працювати задля морального вдосконалення усіх людей.Генеральна Асамблея МОНА знову підтверджує свій намір розвивати три напрямки діяльності – філософію, культуру та волонтерство, – щоби запропонувати доступ до знання для всіх. Завдяки цій роботі МОНА прагне розвивати основоположні етичні цінності й працювати задля морального вдосконалення усіх людей.
Генеральна Асамблея закликає кожну асоціацію-члена МОНА дотримуватися цих рекомендацій у своїй різноплановій діяльності.
Б) Генеральна Асамблея нагадує, що мета класичної Школи Філософії МОНА – навчати всіх людей без різниці та допомагати їм проявляти свою власну гідність та застосовувати свою здатність служити суспільству.
МОНА нагадує, що філософська освіта, не лише інтелектуальна, а, передовсім, практична, дає людям змогу гідно протистояти кризі, що спустошує суспільства у наші дні, та виховати групи людей, здатних запропонувати рішення для покращення світу, як це викладено у Статуті МОНА.
В) Генеральна Асамблея ще раз підтверджує свій намір продовжувати діяльність МОНА та заохочувати її активну участь у житті сучасного суспільства у співпраці з іншими громадськими та приватними установами та організаціями.
Г) Генеральна Асамблея знову наголошує на своєму намірі й надалі підтримувати принципи ООН, які співзвучні принципам МОНА загалом та Першому принципу її Статуту зокрема, який говорить: «сприяти поширенню ідеалу міжнародного братерства, що ґрунтується на повазі до людської гідності поза расовими, статевими, культурними, релігійними та іншими відмінностями».
Ґ) Від свого заснування МОНА у своїй Філософській школі сприяла освіті, що ґрунтується на чотирьох засадах: «вчитися пізнавати, вчитися бути, вчитися робити та вчитися жити разом» - стовпи навчання, які ухвалила ЮНЕСКО у 2012 році (Програма ООН із навколишнього середовища, 2012). Відтак, МОНА розуміє, що навчання не зводиться до теоретичного знання, а має включати підготовку до життя у різних аспектах, результатом якої є усвідомлення людиною себе як «громадянина світу», що дозволяє нам почуватися невід’ємною частиною планети та народів, які її населяють.
Д) Відтак, Генеральна Асамблея пропонує й надалі розвивати робочі групи та групи громадської дії, щоби надавати освіту та працювати заради збереження нашої планети та соціумів, згідно із рекомендаціями безпрецедентної угоді, яку ухвалили 195 країн на Конференції з клімату в Парижі (COP 21) від 12 грудня 2015 року.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2016
Загальна декларація
A) Генеральна Асамблея МОНА знову підтверджує свій намір розвивати три напрямки діяльності – філософію, культуру та волонтерство. Таким чином МОНА прагне забезпечити доступ до справжніх знань для всіх, аби протистояти насильству, страхові та втраті головних цінностей у сучасному суспільстві, та працювати задля морального відновлення через духовні цінності, які об’єднують усіх людей.
Генеральна Асамблея закликає кожну асоціацію-члена МОНА дотримуватися цих напрямків роботи у своїй діяльності.
МОНА знову підтверджує свій намір діяти заради суспільства та захищати природу, закликаючи усвідомити важливість активної участі та співпраці у корисній для суспільства та природи діяльності, подібній до тої, яку здійснює МОНА.
Б) Генеральна Асамблея нагадує про потребу продовжувати розвиток шкіл філософії класичного зразку як найкращого інструменту навчання та виховання, оскільки застосування філософії на практиці покращує життя, надає йому сенсу і робить людину щасливішою.
МОНА нагадує, що вивчення практичної філософії сприяє пробудженню глибинної суті людини шляхом розвитку розуміння, інтуїції та волі, що дає можливість звільнитися від особистісних та соціальних хвороб, таких як егоїзм, фанатизм, насилля та матеріалізм. Таким чином досягаються основоположні цілі та принципи МОНА.
В) Генеральна Асамблея схвалює співпрацю МОНА з іншими закладами та державними і приватними організаціями.
МОНА закликає асоціації-членів й надалі працювати в цих напрямках, поширюючи спільний філософський досвід поміж людей різного походження, представників різних культур та способів життя, таким чином доповнюючи одне одного.
Г) Тож МОНА пропонує й надалі розвивати робочі групи та групи соціальної дії, які сприяють навчанню та вихованню у справі збереження та вдосконалення нашої планети та людського суспільства, як рекомендовано в безпрецедентній угоді, яку прийняли 195 країн на Конференції з клімату в Парижі (COP 21) від 12 грудня 2015 року.
Ґ) Генеральна Асамблея схвалює діяльність, яку здійснювали протягом останнього року різні організації та асоціації, що співпрацюють з МОНА у сфері захисту навколишнього середовища і філософського та соціального навчання і виховання. З цією діяльністю можна ознайомитися у Щорічному огляді діяльності, поданому до уваги Генеральної Асамблеї.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2015
Антигуа-Гватемала(Гватемала)
Загальна декларація
A) Генеральна Асамблея МОНА знову підтверджує свій намір зробити філософське знання доступнішим для всіх та перетворити практику філософії у бастіон проти насильства і моральних недуг, які уражають сучасне суспільство. Генеральна Асамблея також підтверджує свій намір сприяти моральному оновленню людини через долучення до трансцендентальних цінностей, які ведуть до справжнього оновлення.
У зв’язку з цим роль Генеральної Асамблеї полягає не тільки у передачі морально-етичного натхнення, але і в заохоченні практичного втілення деяких основних напрямків діяльності у кожній національній асоціації, яка є частиною МОНА.
Таким чином, Генеральна Асамблея рекомендує асоціаціям-членам МОНА втілювати програми навчання філософії, культури і волонтерства, а також проводити найрізноманітніші заходи філософського спрямування. Мета цих програм і заходів — не лише навчатися та діяти на благо суспільству та природі, але й усвідомлювати необхідність запобігати тому, що може бути небезпечним для суспільства і природи.
B) Генеральна Асамблея нагадує, що програма навчання МОНА як школи філософії класичного зразка ґрунтується на потребі виховання людини, аби зробити кращими суспільство та навколишнє природне середовище через щедру дію, спрямовану на спільне благо.
C) Генеральна Асамблея визнає позитивний внесок МОНА на світовому рівні та рекомендує продовжувати масштабну і важливу соціальну і культурну роботу, яку провадить протягом останніх років. Генеральна Асамблея також рекомендує МОНА продовжувати співпрацю з іншими суспільними та приватними установами та організаціями, аби посилювати синергію між організаціями, які працюють у сфері філософії, культури і волонтерства.
У зв’язку з цим Генеральна Асамблея пропонує продовжувати розвивати групи, які провадять соціальну діяльність та сприяють освіті та навчанню людей стосовно збереження та покращення нашої планети і суспільства.
D) Генеральна Асамблея схвалює діяльність, яку здійснюють протягом останніх років різні організації та асоціації, пов’язані з МОНА, у сфері захисту навколишнього середовища і філософської та соціальної освіти, як це випливає з Щорічного огляду діяльності, поданого до уваги Генеральної Асамблеї.
МОНА нагадує, що робота з порівняльного вивчення, що здійснюється у різних галузях знання, сприяє пробудженню глибинної сутності людини через розвиток розуміння, інтуїції, а також волі звільнитися від егоїзму, матеріалізму, фанатизму, насильства і морального розпаду. Таким чином, завдяки цьому можна на особистому та колективному рівнях збільшити розуміння необхідності бути разом і здатність втілювати собою братство — один із фундаментальних критеріїв, який забезпечить майбутнє людства, що висвітлено в першому із засадничих принципів МОНА.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2014
Загальна декларація
А) Генеральна Асамблея МОНА підтверджує свою рішучість сприяти розповсюдженню філософських знань і перетворенню філософії на спосіб життя. Практична філософія, будучи джерелом етичних і громадянських цінностей, спонукає людей до гармонійного співіснування і солідарності, а також допомагає ефективніше долати світову кризу, яку зараз переживає все людство.
Тому Генеральна Асамблея рекомендує всім країнам-членам МОНА здійснювати різні програми у сфері філософії, культури і волонтерства, які підкреслюють важливість людської гідності.
В) Програма навчання Філософської школи класичного зразка МОНА являє собою ще один приклад важливої освітньої і виховної роботи, яку виконує МОНА в усьому світі.
Оскільки головне завдання людини — вдосконалюватися в дусі взаємоповаги і братерства, щоб сприяти розвитку кращого суспільства, Генеральна Асамблея рекомендує країнам-членам МОНА розвивати різні рівні Програми навчання у відповідності до кваліфікацій «експерт», «спеціаліст» і «магістр».
С) Генеральна Асамблея зазначає, що минулого року більше двохсот центрів МОНА в усьому світі здійснювали важливу гуманітарну і філософську роботу, ефективність якої було визнано декількома вагомими державними і приватними організаціями.
У зв’язку з цим Генеральна Асамблея рекомендує країнам-членам МОНА продовжувати формування соціально активних груп, щоб допомагати людям у складних і критичних ситуаціях. З цією метою рекомендується віддавати пріоритет програмам формування і освіти, заснованими МОНА, для того щоб надавати відчутну і ефективну допомогу в різних частинах світу, де працює організація.
D) Заходи з охорони навколишнього середовища, які були проведені минулого року різними організаціями й асоціаціями, пов’язаними з МОНА, заслуговують на високу оцінку, як зазначається у Щорічному огляді, поданому до уваги Генеральної Асамблеї.
Тому Генеральна Асамблея нагадує всім країнам-членам МОНА про необхідність берегти наш спільний дім — Землю — і продовжувати освітню, виховну і практичну роботу в області екології і захисту навколишнього середовища. Для цього Генеральна Асамблея рекомендує взяти до уваги заклик ООН в рамках Програми з навколишнього середовища (UNEP) про висування претендентів на отримання премії «Чемпіони Землі» у 2014 році, яка оцінює і підтримує заходи й ініціативи, які мали позитивний вплив на навколишнє середовище.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2013
Загальна декларація
A) Беручи до уваги
соціальну реструктуризацію, яка відбувається в багатьох країнах світу, а також усілякі зіткнення, які охопили суспільство в цілому і значною мірою погіршують взаємини між людьми,
Генеральна Асамблея наголошує на необхідності
негайно відроджувати моральні цінності, що становлять основу гармонійного співіснування людей, щоб сприяти усвідомленню ними ідеї належності до «великої людської сім'ї». Для того щоб ця ідея мала не лише умоглядний характер, але й могла застосовуватися на практиці, МОНА вважає за необхідне сприяти порятунку вічних цінностей і людських чеснот у всіх сферах своєї діяльності.
B) Беручи до уваги
усвідомлення того, що ми живемо у світі, що переживає кризу і серйозні зміни в екологічній та соціальній сферах,
Генеральна Асамблея нагадує
всім країнам-членам МОНА про необхідність кардинально змінити екологічну свідомість, щоб зупинити нерозумне використання природних ресурсів планети і звернути увагу на той факт, що безконтрольна індустріалізація стала причиною глобального потепління клімату Землі з катастрофічними наслідками, такими як танення полярних льодовиків і збільшення рівня моря й океану.
На соціальному рівні необхідно прийти до розуміння, що XXI століття буде століттям глобальних міграційних потоків у пошуках нових можливостей існування, що призведе до втрати коренів на рівні сім'ї і суспільства в цілому. Тому «Новий Акрополь» закликає до ефективних дій у всіх країнах, де є центри МОНА, щоб пом'якшити процес «дегуманізації суспільства». У зв'язку з цим необхідно активізувати міжнародні програми, спрямовані на захист навколишнього середовища, співпрацюючи в цих питаннях з іншими організаціями.
C) Беручи до уваги
необхідність терміново розробити програму альтернативних рішень, спрямовану на цілісний всебічний розвиток людини, зміцнення братерства і толерантності; програму, яку необхідно узгодити з пропозиціями різних міжнародних організацій з метою ефективної взаємодії та співпраці,
Генеральна Асамблея проголошує, що
ці ідеї тісно пов'язані з трьома сферами діяльності, пропонованими МОНА як на індивідуальному, так і на громадському рівні: філософія, культура і волонтерство.
D) Беручи до уваги
успіх, досягнутий за останні кілька років у святкуванні Всесвітнього дня філософії,
Генеральна Асамблея ухвалює
продовжити проведення заходів, пов'язаних з відзначенням Всесвітнього дня філософії, ініційованого ЮНЕСКО, в його десяту річницю. Це свято відзначається щороку в третій четвер листопада. Важливо відзначити особливу роль, яку філософія відіграє в нашому повсякденному житті, і необхідність в конструктивних роздумах про світ і про проблеми, які займають людство. Генеральна Асамблея нагадує, що МОНА присутня більш ніж у 50 країнах, охоплюючи філософський і життєвий досвід різних культур, звичаїв і мов. Цей факт додає ще більшу цінність Всесвітньому дню філософії, оскільки кожна з численних асоціацій, що входять до МОНА на місцевому, регіональному та національному рівнях, проводить важливі заходи, зокрема, зустрічі, лекції, філософські дискусії, заходи у сфері мистецтва і культури.
E) Беручи до уваги
велику кількість заходів, що проводяться в рамках популяризації читання та створення Клубів читачів у різних країнах-членах МОНА,
Генеральна Асамблея ухвалює
продовжити цю діяльність, спонукаючи інтерес до читання, особливо серед молоді.
F) Беручи до уваги, що
країни з високим технічним рівнем розвитку в галузі астрономії попередили про наближення в цьому році однієї з найсильніших сонячних електромагнітних бур, зафіксованих вченими за останні століття, а також про рух групи астероїдів, названої NASA Навколоземним об'єктом, що, проходячи близько Землі, може викликати природні катастрофи,
Генеральна Асамблея ухвалює
вжити всіх необхідних запобіжних заходів і розмірковувати як філософи і громадяни про те, що наша планета є невід'ємною частиною Сонячної системи.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2012
Продовжувати діяльність у напрямках філософії, культури, волонтерства
Сан-Паулу (Бразилія)
Загальна декларація
А) На щорічній зустрічі, яка відбулася в м. Сан-Паулу (Бразилія) 2012 року, Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» ухвалила, що продовжуватиме свою діяльність цього року в трьох основних напрямках: філософія, культура і волонтерство.
Зважаючи на необхідність зміцнювати зв'язки солідарності, Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» вважає, що філософія — це спосіб розвитку свідомості, який допомагає людині краще зрозуміти саму себе і своє місце у світі; що культура допомагає об'єднати знання різних народів, які населяють нашу планету; а волонтерство є дієвим способом соціальної співпраці, який об'єднує людей і сприяє зміцненню діалогу і гармонійного співіснування.
Рекомендується асоціаціям-членам Міжнародної Організації «Новий Акрополь» продовжувати діяльність в цих напрямах — філософія, культура і волонтерство — ще інтенсивніше, зважаючи на теперішню кризу, яка уразила весь світ; необхідно поєднувати ці три форми гуманітарної діяльності, щоб полегшити біль і страждання, спричинені кризою.
B) Як зазначалося в попередніх резолюціях, Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» вважає, що економічна і соціальна криза, яка охопила міжнародне співтовариство, породжена кризою моральних і етичних цінностей.
Згідно з офіційними звітами ООН, глобальна криза впливає на усю планету, викликає нестабільність у великих банках, компаніях і підприємствах, чинить руйнівну дію на жителів усієї планети, підвищуючи прожитковий мінімум і збільшуючи рівень безробіття, а отже й бідності. Вирішення цієї проблеми, вочевидь, не буде знайдено найближчим часом.
Рекомендується врахувати, що причинами економічних і соціальних проблем, від яких страждає суспільство, найімовірніше, є втрата моральних цінностей за останні декілька років, а також розвинута внаслідок цього корупція, яка уразила лідерів у сфері політики і бізнесу. Отже, необхідно якомога скоріше відродити фундаментальні цінності, на які опирається ідея людської гідності. Здійснюючи філософську роботу в різних країнах, Міжнародна Організація «Новий Акрополь» може сприяти цьому відродженню шляхом читання публічних лекцій і діяльності, яка допомагає усвідомити необхідність зміцнення моральних цінностей у всьому світі.
C) Підкреслюючи важливість Щорічного огляду, який виходить на міжнародному рівні, завдяки чому міжнародне співтовариство може бачити усю роботу Міжнародної Організації «Новий Акрополь» більш ніж у 50 країнах світу, і ця діяльність служить прикладом зміцнення моральних цінностей.
Упродовж більш ніж десяти років Щорічний огляд діяльності Міжнародної Організації «Новий Акрополь» інформує міжнародне співтовариство про нашу філософську, культурну і волонтерську роботу, і влада різних країн, в яких знаходяться центри «Нового Акрополю», звертається до нас з проханням про підтримку і сприяння.
Рекомендується продовжувати публікацію і поширення Щорічного огляду на друкованих і цифрових носіях, щоб сприяти зміцненню цінностей, що не зменшує значення міжнародного сайту «Нового Акрополю» і офіційних сайтів усіх асоціацій-членів організації.
D) Враховуючи, що ЮНЕСКО запровадила захід під назвою «Міжнародний день філософії», який щорічно проходить в листопаді і якому приділяється велика увага в країнах-членах цієї організації; ЮНЕСКО рекомендує проводити цю подію з метою розвитку громадянського суспільства.
Упродовж декількох років Міжнародна Організація «Новий Акрополь» додає багато зусиль до проведення в листопаді заходів, присвячених Міжнародному дню філософії в тих країнах, де діють асоціації Міжнародної Організації «Новий Акрополь»; ці заходи мають значення як на локальному, так і на міжнародному рівні.
Рекомендується продовжувати цю важливу роботу з поширення філософських цінностей, враховуючи, що філософське знання як «мистецтво життя», є одним з головних напрямків діяльності Міжнародної Організації «Новий Акрополь» і способом поширення ідеї «пізнай самого себе», почерпнутої з настанов класичних філософів.
E) Підкреслюється, що істотна частина міжнародної діяльності здійснюється асоціаціями-членами Міжнародної Організації «Новий Акрополь» спільно з іншими міжнародними, державними і місцевими організаціями і владою.
Зважаючи на важливість співпраці Міжнародної Організації «Новий Акрополь» з іншими організаціями, Генеральна Асамблея бажає звернути увагу на те, що в грудні 2011 року Міжнародна Організація «Новий Акрополь» подала до уваги Постійної ради Організації американських держав (ОАГ) свої рекомендації щодо зміцнення демократичної культури американських держав у зв'язку з десятиліттям Міжамериканської демократичної хартії. Міжнародна Організація «Новий Акрополь» діє в двадцяти з тридцяти п'яти країн-членів ОАГ, а також вона зареєстрована як громадська неурядова організація в ОАГ Чилі.
Рекомендується продовжувати цю важливу роботу не лише в регіональному масштабі у рамках Організації американських держав, але розширювати співпрацю з ООН, завдяки чому МОНА може сприяти зміцненню співіснування і діалогу на рівні громадянського суспільства.
F) Підкреслюється, що світове населення виросло з шести мільярдів в 2000 році до семи мільярдів в 2011 році; при такому стрімкому зростанні можливість прогодувати і забезпечити безпеку людей постійно ускладнюється.
Зважаючи, що області з найвищою щільністю населення головним чином зосереджені в країнах, що розвиваються, де широко поширені бідність і голод.
Рекомендується асоціаціям-членам Міжнародної Організації «Новий Акрополь» активізувати свою роботу з надання соціальної допомоги і підтримки бідним верствам населення, щоб полегшити наслідки дисбалансу, який так негативно впливає на оточення, в якому ми працюємо. При цьому необхідно доручати рішення приватних проблем організаціям Міжнародної Організації «Новий Акрополь» на місцевому рівні, завдяки чому кожна асоціація зможе якнайкраще надавати соціальну допомогу на місцях, враховуючи той факт, що «Новий Акрополь» здійснює свою діяльність більш ніж в 50 країнах на різних континентах.
G) Ми пам'ятаємо про страшну природну катастрофу в Японії у березні 2011 року, спричинену землетрусом і цунамі, яка за декілька годин спустошила велику територію на північному сході країни і призвела до витоку радіоактивної води на атомній станції «Фукусима-1».
Зважаючи на необхідність передбачати і заздалегідь готуватися до подібних стихійних лих, наслідки яких з кожним днем стають усе більш очевидними у всьому світі і свідчать, наскільки крихким є світ, в якому ми живемо.
Рекомендується в усіх країнах, де діють центри Міжнародної Організації «Новий Акрополь», вивчати системи захисту, які можуть допомогти у разі подібних катастроф, а також проводити регулярні тренувальні евакуації, щоб бути готовими до таких екстрених ситуацій; слід співпрацювати з іншими організаціями, щоб створити мережі захисту населення там, де діють центри Міжнародної Організації «Новий Акрополь».
H) Зважаючи, що ЮНЕСКО оголосила 2012 р. Міжнародним роком читання, слід заохочувати читання серед різних верств населення.
Завдяки читанню, народи розвиваються, досягаючи більш високого рівня цивільної і громадської свідомості.
Рекомендується заохочувати читання в різних країнах-членах Міжнародної Організації «Новий Акрополь», створювати книжкові клуби, щоб якнайкраще використовувати прекрасні бібліотеки наших центрів. Це дасть стимул до отримання нових знань, а також відкриє нові шляхи використання наших бібліотек для суспільства.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2011
Продовжувати діяльність у напрямках філософії, культури, волонтерства
Відень (Австрія)
Загальна декларація
На щорічній зустрічі, яка відбулася 7 квітня 2011 року в м. Відень (Австрія), Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» ухвалила продовжувати свою діяльність в цьому році у трьох основних напрямках: у галузі філософії, культури та волонтерства, а також хотіла б підкреслити наступне.
Знову підтвердити свою переконаність у тому, що філософія і набуття знань повинні бути не тільки теоретичними, але й мати практичний аспект. Це дозволить людям жити мудро і, опираючись на вчення філософів класичної доби, досягти щастя через розуміння самого себе і виховання поваги до інших, що є проявом гармонійного співіснування, і зробить нас більш людяними і толерантними.
Знову підтвердити цінність культури як необхідної основи для вивчення історії людства, що дозволить нам краще зрозуміти нинішній етап історії і рухатися в майбутнє, реалізовуючи практичні проекти, які сприятимуть отриманню якісної освіти усіма людьми, а особливо новим поколінням, без будь-якої дискримінації. Головною метою є утвердження етичних, моральних, вічних цінностей, які зміцнять почуття людської гідності і захищатимуть основоположні права людини на життя і мирне співіснування.
Вкотре визнати необхідність наших альтруїстичних зусиль і підтримки, яку ми надаємо через волонтерські акції тим людям, що через брак ресурсів або знань позбавлені елементарних засобів до існування. Така допомога повинна надаватися не лише суспільству, а й природному середовищу, в якому ми живемо, оскільки планета є нашою спільною домівкою.
Таким чином, Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь», як і в попередні роки, буде надалі підтримувати ініціативи різних міжнародних організацій, в т.ч. неурядових, котрі, як і Міжнародна Організація «Новий Акрополь», працюють заради покращення екологічного стану планети і мирного співіснування людей, що її населяють. Відповідно, ми підтверджуємо свій намір надалі брати участь у важливих міжнародних подіях, якщо вони виходять за рамки легкодумних прокламацій і потребують підтримки Міжнародної Організації «Новий Акрополь» та багатьох інших організацій з усього світу, аби досягти своїх цілей через міжнародну співпрацю.
Враховуючи те, що:
2011 рік був проголошений Міжнародним роком волонтерства і Організація Об'єднаних Націй готує доповідь про стан світового Волонтерського руху, сприяючи проведенню дискусій щодо добровільної діяльності в усьому світі;
волонтерство є засобом, який дозволяє здійснювати боротьбу з бідністю, сприяти сталому розвитку, протистояти зміні клімату та запобігати стихійним лихам в рамках, встановлених Декларацією Тисячоліття і Цілей розвитку тисячоліття в Декларації Організації Об'єднаних Націй;
як і Організація Об'єднаних Націй, Європейський союз проголосив 2011 рік Європейським роком волонтерства, а національні центри Міжнародної Організації «Новий Акрополь» в Європі активно ведуть волонтерську діяльність впродовж уже кількох десятиліть;
ми ухвалюємо продовжити волонтерську діяльність, яку Міжнародна організація «Новий Акрополь» здійснює у понад п'ятдесяти країнах світу (це відображено в її двомовному іспано-англійському «Щорічнику»), а також підтримати членів Міжнародної Організації «Новий Акрополь» та національні центри в їх зусиллях по зміцненню відносин між громадянським суспільством та громадськими організаціями, щоб дії волонтерів були більш ефективними у подоланні чи пом'якшенні соціальних та культурних проблем, що стоять перед людством в нинішньому тисячолітті.
Нагадаємо, що Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй у своїй резолюції A / RES 61/193 проголосила 2011 рік Міжнародним роком лісів, бажаючи звернути увагу на те, що ліси є невід'ємною частиною сталого розвитку планети, враховуючи економічні, соціокультурні та екологічні вигоди, які вони дають.
У ньому контексті варто наголосити, що члени Міжнародної Організації «Новий Акрополь» та національні центри «Нового Акрополю» вже понад двадцять років проводять кампанії з лісонасадження на різних континентах, де діють представництва організації. Ми наполегливо рекомендуємо продовжувати важливу роботу по озелененню планети, цього року докладаючи ще більших зусиль. Волонтери Міжнародної Організації «Новий Акрополь» впродовж останнього десятиліття та нині продовжують проводити заходи по запобіганню пожежам, відновленню лісів після стихійних лих та охороні лісових насаджень. Окрім того, варто зауважити, що ряд екологічних та просвітницьких проектів, які ефективно впроваджуються волонтерами Міжнародної Організації «Новий Акрополь», присвячені проблемі захисту лісів – «легенів» нашої планети.
Зважаючи на те, що Організація Американських Держав оголосила 2011 рік Всеамериканським Роком Культури, з метою сприяння розвитку освіти та культури в Латинській Америці;
наголошуємо, що Міжнародна Організація «Новий Акрополь» здійснює важливу роботу з розвитку культури та освіти в усьому світі, зокрема, і в країнах Латинської Америки. Ця діяльність є результатом усвідомлення того, що культура і виховання є підвалинами миру, толерантності і людського співіснування. Відповідно, рекомендуємо членам Міжнародної Організації «Новий Акрополь» і національним центрам «Нового Акрополю» продовжували роботу з в галузі культури і освіти, запроваджуючи ініціативу, яку Організація Американських Держав (ОАД) здійснює щодо країн Латинської Америки.
Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» також ухвалює продовжувати роботу над зміцненням моральних цінностей. Це є однією з цілей організації, оскільки цінності є фундаментом формування особистості і дозволяють людині не лише теоретично, а й на практиці сприймати людство як єдине ціле, а кожну людину — як частину великої сім’ї, в котрій кожний із членів розділяє щастя та страждання іншого. Це дасть можливість об’єднати наші зусилля у спробі збудувати світ кращий і більш придатний для життя.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2010
Розповсюдження культури, взаєморозуміння і співпраця заради миру
Чінча (Перу)
Загальна декларація
На щорічній зустрічі у 2010 році в місті Чінча (Перу) Генеральна Асамблея Міждународної асоціації «Новий Акрополь» підкреслила наступні пункти і одноголосно постановила в поточному році:
Нагадати про розповсюдження культури миру і ненасильства, як зазначено в Резолюції Організації Об’єднаних Націй від 19 листопада 1998 року (53-тя сесія Генеральної Асамблеї, пункт 51), в межах Міжнародного десятиліття культури миру і ненасилля задля блага майбутніх поколінь. Така культура миру виходить з цінностей, стосунків і поведінки, які віддзеркалюють і впливають на соціальні взаємодії, грунтуються на принципах свободи, справедливості і демократії, завдяки яким стає можливим вирішення конфліктів міжнародної спільноти – через пошук їх причин, через діалог та переговори.
Закликати як окремих людей, так і організації до активної участі в процесі розвитку суспільства через філософську освіту, що передбачає розміркування і практику, а також через приклад співіснування у світі і гармонію.
Висловити солідарність з Резолюцією ООН від 17 грудня 2007 року, що проголосила 2010 рік Міжнародним роком зближення культур; а також висловити побажання як до окремих людей, так і до організацій щодо проведення зустрічей і заходів, присвячених міжрелігійному і міжкультурному діалогу, взаєморозумінню і співпраці заради миру, в тому числі діалогу на високому рівні і/або неформальній взаємодії з громадянським суспільством.
Сприяти розповсюдженню іміджу Міжнародної асоціації Міжнародної Організації «Новий Акрополь» як прикладу зближення культур, оскільки організація існує у більш ніж п’ятдесяти п’яти країнах світу, підтримуючи тривалу і глибоку взаємодію з членами її асоціацій шляхом вивчення філософії. Таким чином, організація свідчить про сприятливий вплив культурного розмаїття і обміну досвідом між різноманітними культурами.
Підкреслити, що проблеми, з якими зіткнувся сучасний світ у вигляді фінансової, соціальної і екологічної криз, що мали великий за масштабами вплив, потребують обговорення, діалогу і обміну ідеями між всіми народами світу. Цей процес може призвести до появи нового гуманізму 21-го і майбутніх століть.
Нагадати, що 2010 рік проголошений також Міжнародним роком біорозмаїття згідно заклику ООН про те, що людина є частиною природи, а наша доля тісно пов’язана з біорозмаїттям планети. ООН також нагадала, що добробут, який забезпечує біорозмаїття, знаходиться під загрозою швидкого зникнення внаслідок діяльності людини, що призвела до значного погіршення біосистем через кліматичні зміни. Цей процес зачепить всіх нас без винятку.
Висловити побажання щодо підтримки всіх програм і ініціатив, спрямованих на захист багатства природного середовища з метою скорочення втрат біорозмаїття, і нагадати про те, що підтримання балансу життя на землі є життєво важливим для нинішнього і майбутнього добробуту людства.
Надати допомогу постраждалим від землетрусів на Гаїті і в Чилі не тільки засобами покращення пошуково-рятувальних операцій, але й через програми навчання і допомоги постраждалому населенню у відновленні їх населених пунктів в дусі солідарності.
Згадати про те, що природні катастрофи є нагадуванням про ламкість нашої планети і про відносність життя, а також про необхідність для кожної людини віддавати найкраще в служінні людству.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2009
Філософське знання у час світової кризи
Бол (о. Брач, Хорватія)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь», що відбулася у 2009 році в місті Бол (о. Брач, Хорватія), було проголошено наступне:
У час кризи, яка в цьому році охопила весь світ, Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» висловлює стурбованість тим, що криза впливає не тільки на матеріальну сферу, завдаючи катастрофічних втрат світовій економіці, але й охоплює фундаментальні цінності, що є основою людського співіснування.
Таким чином, Генеральна Асамблея постановила:
а) Підтвердити своє переконання в тому, що філософське пізнання є одним з основоположних способів зміцнення людських цінностей і розвитку стоїчного ставлення до мінливості долі, що допомагає людині зустрічати труднощі з більшим самовладанням і спокійним станом свідомості.
б) Виходячи з того, що етимологічно слово «криза» означає «зміна», кожний «поворот подій»є принциповою можливістю переглянути свої погляди як індивідуально, так і колективно, що допомагає відрізнити постійне й важливе від швидкоплинного й поверхневого. Як зазначив Альберт Енштейн, говорячи про кризу: «Давайте не будемо себе обманювати, що все зміниться, якщо ми будемо продовжувати діяти так, як діяли раніше. Криза — це найкраще благословіння для людей і держав, бо криза завжди приносить з собою прогрес. Творчість народжується з туги подібно до того, як день постає з темряви ночі. Саме в період кризи проявляється винахідливість, з’являються нові відкриття та великі стратегії».
в) Тим не менше, більша частина людства живе нужденно, а криза, яка навряд чи діє як стимул, може призвести до ще більшої бідності. Беручи до уваги вищезазначене, Міжнародна Організація «Новий Акрополь» через діяльність своїх центрів у понад 50-ти країнах світу готова запропонувати суттєву допомогу тим, хто її найбільше потребує, надати матеріальну, психологічну й духовну підтримку для ефективнішого протистояння кризі.
г) В рамках Міжнародного Дня філософії, який, за ініціативою ЮНЕСКО, відзначається щорічно, МОНА буде продовжувати, як і протягом понад трьох останніх років, розробляти різносторонню програму святкових заходів, що об’єднують філософію з мистецтвом та історією, пропагують філософські цінності й ідеї, а також реалізовувати цю програму через найрізноманітніші види діяльності, які проілюстровано у Щорічнику, виданому Міжнародною Організацією «Новий Акрополь».
д) Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» підкреслює свою переконаність в необхідності продовжувати захист навколишнього середовища, яке є визначальною опорою людини і природним місцем її проживання, що дозволяє їй розвинути свої потенціали, а також усвідомити, що Земля є спільним домом людства. Відповідно до цього, у всіх країнах, де діють центри Міжнародної Організації «Новий Акрополь», будуть докладатися особливі зусилля для відновлення екологічної рівноваги за допомогою курсів та лекцій, що сприяють усвідомленню важливості екологічних проблем, а також, в першу чергу, через конкретну практичну діяльність, спрямовану на захист навколишнього середовища: висадження дерев, захист і очищення об’єктів природного середовища, а також надання допомоги як у випадку як природних, так і антропогенних катастроф.
е) Як було проголошено на Генеральній Асамблеї 2008 року, Міжнародна Організація «Новий Акрополь» буде продовжувати брати участь в міжнародних заходах на запрошення Організації Об’єднаних Націй і Організації Американських Держав (ОАД), про що зазначено у Програмі Дій Міжнародної Організації «Новий Акрополь» на поточний рік. Зокрема, «Новий Акрополь» буде продовжувати співробітництво як член Консультативного Комітету Міжамериканської Програми навчання демократичним цінностям та практикам ОАД, а також з іншими міжнародними організаціями, що діють в Латинській Америці у сфері «громадянської освіти».
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2008
Продовжувати працювати задля розповсюдження філософії
Сальвадор (Сальвадор)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь» 2008 року, що відбулася в місті Сан Сальвадор (Сальвадор), було наголошено, що:
Минулого — 2007 — року виповнилося п’ятдесят років від початку безперервної діяльності, присвяченої розвиткові філософської думки, культури, взаєморозумінню між народами, толерантності та захисту довкілля.
Асамблеєю ухвалено наступні рішення:
а) Знову підтвердити намір Міжнародної Організації «Новий Акрополь» продовжувати працювати задля розповсюдження філософії як способу життя, з метою досягнення вищого рівня суспільної свідомості та самопізнання. Також продовжувати діяльність у галузі культури, оскільки, як уже неодноразово зазначалося, досягнення культури є основою для налагодження кращих взаємин між людьми, порозуміння та зближення народів. А також продовжувати розвивати волонтерську діяльність, яка є виявом доброзичливості та солідарності всередині суспільства, допомагаючи тим самим зміцнити узи співіснування та взаємоповаги шляхом співпраці та взаємопідтримки.
б) Продовжувати розвиток Міжнародних програм, які об’єднують діяльність у галузі мистецтва, музики і гуманітарних наук, формування характеру і волі, про що зазначено у Щорічному огляді діяльності Міжнародної Організації «Новий Акрополь», який розповсюджується на кожній Генеральній Асамблеї і містить огляд усіх видів діяльності, яку «Новий Акрополь» здійснює у понад п’ятдесяти країнах світу.
в) Більше уваги приділяти волонтерській діяльності, яка проводиться центрами «Нового Акрополю» як самостійно, так і у співпраці з групою активної екології «ГЕЯ». Метою подібної діяльності, яка здійснювалась у різних частинах світу, є не лише захист довкілля і збереження екологічної рівноваги, але також надання допомоги і організація рятівних операцій з усунення наслідків стихійних лих, як, наприклад, у випадку землетрусу в Перу, або створення програми «Гестія 2007», спрямованої на співпрацю в операціях з пошуку та рятування зниклих людей і координацію цих операцій.
г) У межах святкування Міжнародного дня філософії, який відзначається в усьому світі з ініціативи ЮНЕСКО, було проведено низку заходів, присвячених святкуванню Дня філософії, що звертали увагу на зв’язок філософії з мистецтвом та історією, а також сприяли розповсюдженню філософських цінностей та ідей, що теж відображено в Щорічному огляді діяльності, який видається організацією.
д) Підкреслити, що Міжнародна Організація «Новий Акрополь» підтримує святкування шістдесятої річниці Декларації про права людини (1948–2008), яке проводиться Організацією Об’єднаних Націй та Європейським Союзом, які проголосили 2008 рік Європейським роком Міжкультурного діалогу.
е) Важливо зазначити, що Міжнародна Організація «Новий Акрополь» взяла участь у кількох важливих міжнародних подіях на запрошення Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Організації американських держав (ОАД). Зокрема, Міжнародна Організація «Новий Акрополь» спільно з іншими міжнародними організаціями, які працюють у Латинській Америці у сфері «громадянської просвіти», входить у дорадчий комітет Інтер-американської програми ОАД, спрямованої на виховання демократичних цінностей та їх здійснення на практиці. Впродовж останніх років Міжнародна Організація «Новий Акрополь» брала участь у Світовій конференції неурядових організацій, на запрошення організаторів — Департаменту громадської інформації ООН.
Всі рішення було прийнято одностайно.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2007
П’ятдесят років безперервної діяльності на підтримку філософської думки, культури, взаєморозуміння між народами, толерантності та захисту довкілля
Брюсель (Бельгія)
Загальна декларація
На щорічній зустрічі 2007 року в Брюселі (Бельгія), Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» бажає звернути увагу, що в цьому році ми відзначаємо 50 років безперервної діяльності на підтримку філософської думки, культури, взаєморозуміння між різними народами, толерантності й захисту довкілля.
Генеральною Асамблеєю було ухвалено:
а) Що «Новим Акрополем» як міжнародною організацією проводились важливі акції, які втілювали у життя вищезазначені цілі у більш ніж п’ятдесяти країнах світу у Північній, Центральній та Південній Америці, а також у Азії, Африці і Європі.
б) Що впродовж цих п’ятдесяти років Міжнародна Організація «Новий Акрополь» тісно співпрацювала і з міжнародними, і з національними, як державними, так і неурядовими організаціями, що видно із діяльності й досягнень цих років, про які регулярно сповіщає Щорічний огляд OINA.
в) Що Міжнародна Організація «Новий Акрополь» прийняла рішення на рівні національних центрів в силу їх можливостей продовжувати підтримувати вісім «Цілей розвитку тисячоліття», сформульованих Організацією Об’єднаних Націй, оскільки вони «представляють проекти, узгоджені з усіма країнами світу і провідними світовими організаціями».
г) Що як громадська організація, яка представлена в країнах Латинської Америки, і оскільки деякі із центрів Міжнародної Організації «Новий Акрополь» в цих країнах тісно співпрацюють з Організацією Американських Держав (ОАД), «Новий Акрополь» має намір продовжувати підтримувати важливу діяльність ОАД, надаючи допомогу в цьому регіоні, і, особливо беручи участь у розвитку освіти і допомагаючи зробити освіту більш доступною.
д) Що було вирішено у центрах Міжнародної Організації «Новий Акрополь», які входять у зону Європейського Союзу, підтримати пропозицію Європейського Парламенту й Ради Європейського Союзу оголосити 2007 рік Європейським роком рівних можливостей для всіх, основною метою якого є «усвідомлення користі розмаїття, що існує в європейських державах, а також донесення до громадян Євросоюзу їх права на недискримінацію й рівне ставлення». Це особливо важливо для Міжнародної Організації «Новий Акрополь», оскільки співвідноситься з одним із основних принципів уставу OINA — «розвивати дух всезагального братства серед людей всіх віросповідань, рас і соціального походження».
е) Що, як філософський рух гуманістичного характеру, Міжнародної Організації «Новий Акрополь» доклала гідних похвали зусиль у сфері культурного розвитку щоб «сприяти розвитку внутрішнього потенціалу людини щоб вона могла жити в гармонії з природою та індивідуальними рисами своєї особистості», як говориться в уставі Міжнародної Організації «Новий Акрополь». Організація пропонує всім центрам «Новиого Акрополю» у світі, які в сумі нараховують декілька тисяч членів, докласти більше зусиль впродовж наступного року, щоб розповсюджувати цінності гармонійного співіснування серед людей, і працювати разом для того, щоб донести і захистити фундаментальні права, які мають всі без винятку люди.
є) Що робота у сфері екології, яку Міжнародна Організація «Новий Акрополь» проводила впродовж цих п’ятдесяти років у всьому світі, зіграла значну роль у справі захисту довкілля. Причому організація брала участь не лише у проектах, спрямованих на захист природи, але й у небезпечних рятувальних операціях з усунення наслідків природних катастроф (через ГЕЯ — Групу активної екології в рамках «Нового Акрополя»), що відзначено у листах подяки від урядів, гуманітарних та інших організацій, зібраних у нашому Щорічному огляді.
ж) Що «Новий Акрополь» ефективно залучав людей (переважно молодих) до роботи у волонтерських групах, які проводять соціальну роботу, що дозволяє мати і особисте життя, і брати участь у громадському, а також розвивати дух солідарності із людьми із найменш забезпечених прошарків населення.
з) Що у глобалізованому світі, в якому ми живемо, Міжнародна Організація «Новий Акрополь» стала кращим інструментом розповсюдження філософської думки, оскільки її центри у всьому світі, як вказано в уставі Міжнародної Організації «Новий Акрополь», сприяють «пробудженню цілісного бачення світу за допомогою порівняльного вивчення філософії‚ наук‚ релігій і мистецтв». Цим принципом організація керувалась впродовж всіх минулих років, розповсюджуючи цінності культури й свободи думки, що буде продовжувати робити і в подальшому.
і) Впродовж цих п’ятдесяти років, наслідуючи вчення засновника, філософа Хорхе Анхеля Лівраги Ріцци, Міжнародна Організація «Новий Акрополь» розвивала культуру, що ґрунтується на духовних цінностях, через різноманітну діяльність центрів «Нового Акрополя» у всьому світі. Як було відзначено ЮНЕСКО, цінності є невід’ємною складовою у пошуці «спільних елементів духовності, які присутні у всіх священних традиціях». «Новий Акрополь» послідовно звертається до вічних цінностей у процесі навчання.
к) Що філософ Хорхе Анхель Ліврага Ріцци, засновник «Нового Акрополя» вже вказував у численних публікаціях і лекціях, що пошкодження озонового шару призведе до потепління на планеті й до розтавання полярних льодовиків. Він вказував, що у відповідь на потепління підвищиться рівень моря, переважатимуть холодні води, тобто настане мікро льодовиковий період. Цими припущеннями він передбачив проблему, що піднімається зараз провідними науковими асоціаціями. Крім того, Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» також бажає зауважити, що філософ Хорхе Анхель Ліврага Ріцци вказував на те, що цей фізичний процес мікро зледеніння буде мати серйозні психологічні наслідки, породжуючи ізоляцію й Нове Середньовіччя в суспільстві.
л) Що в ситуації погіршення стосунків між людьми, «Новий Акрополь» має намір сприяти обізнаності в цій проблемі й протистояти вищезазначеному процесу Нового Середньовіччя через діяльність, що об’єднує культури і народи.
Всі рішення було прийнято одностайно.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2006
Мислити глобально, але діяти локально
Сантьяго (Чилі)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь», що проходила 14 квітня 2006 р. в Сантьяго (Чилі), були прийняті наступні рішення.
Основні положення:
а) Генеральна Асамблея бажає підкреслити свою долученість до справи виховання молоді на засадах принципів солідарності і соціальної відповідальності, які є близькими основоположним етичним та філософським принципам Міжнародної Організації «Новий Акрополь».
б) Як міжнародна організація, яка функціонує більше, ніж у 50 країнах світу, Міжнародна Організація «Новий Акрополь» відгукаючись на процеси глобалізації, що відбуваються у світі, намагається сприяти налагодженню взаєморозуміння між людьми. Саме тому «Новий Акрополь» звертає увагу на діалектичне співвідношення глобального і локального. Щоб уникнути поглинання локального глобальним, «Новий Акрополь» намагається втілити в життя симбіоз того й іншого, що висловлюється гаслом: «Мислити глобально, але діяти локально». Відповідно до цього принципу взаємодоповнення, різні центри «Нового Акрополя», які є частинами Міжнародної Організації «Новий Акрополь», незалежно від місця їх розташування, будуть сприяти розвитку регіонального і локального ідентитету, не забуваючи про інтереси міжнародного співтовариства і залучаючи при цьому досвід великої міжнародної структури, яка надає допомогу місцевим співтовариствам і меншинам.
в) Знаходячись в умовах нового, як було зазначено Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй, глобалізованого суспільства, «Новий Акрополь» намагається розвивати всі види комунікації, що базуються на нових інформаційних технологіях. Міжнародна Організація «Новий Акрополь» здійснює комунікацію через міжнародний (www.acropolis.org), національні та локальні веб-сайти, а також через електронні журнали й інші іноваційні технологічні засоби комунікації, намагаючись донести кращі принципи філософської освіти і виховання до найвіддаленіших куточків планети.
г) «Новий Акрополь» знову підкреслює свою долученість до суспільного життя. Це здійснюється шляхом проведення гуманітарних акцій у різних країнах світу, де наслідки природних катаклізмів, бідності, дискримінації чи несправедливості вражають найбільш малозахищені верстви населення. Інформацію про гуманітарні акції «Нового Акрополя», проведені після цунамі в Тихому океані, землетрусу в Пакистані, стихійних лих у Сальвадорі і Гватемалі, а також про численні акції допомоги дитячим будинкам, будинкам для престарілих, лікарням можна знайти у щорічному журналі, що видається Міжнародною Організаціэю «Новий Акрополь» як у друкованому, так і в електронному форматі (на CD-носіях).
д) «Новий Акрополь» підкреслює важливість філософії з точки зору виховання соціальної відповідальності, оскільки цінності, що набуваються внаслідок вивчення філософії, розвивають в людині істинне розуміння гуманізму, що дозволяє їй розпізнавати людські потреби і створює бажання служити людям. Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» наполягає на тому, що практичне застосування філософських знань є одним із найважливіших інструментів для покращення сучасного суспільства й розвитку соціальної відповідальності.
є) На закінчення, продовжуючи справу, розпочату 49 років тому, коли було засновано організацію, Міжнародна Організація «Новий Акрополь» заявляє, що має намір і надалі докладати всіх зусиль для того, щоб нести культуру в усіх її проявах людям, незалежно від їх раси, віросповідання чи соціального статусу.
Всі рішення було прийнято одностайно.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2005
Працювати задля відродження моральних і духовних цінностей
Аквіла (Італія)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь», що відбулася в Аквілі (Італія) 24 березня 2005 р., ухвалено таку резолюцію:
Основні положення:
а) Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» ВИСЛОВЛЮЄ своє занепокоєння з приводу природних катастроф, що сталися цього року в різних регіонах нашої планети, і, зокрема, нищівних цунамі на південно-східному узбережжі Азії та різкого похолодання на півночі Європи, що спричинили до загибелі безлічі людей.
б) Відтак Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» ЗАКЛИКАЄ національні Представництва, що входять до складу Міжнародної Організації «Новий Акрополь»:
1) сприяти, з огляду на дедалі більшу загрозу кліматичних змін на Землі, усвідомленню необхідності збереження екологічної рівноваги, щоб прийдешні покоління успадкували придатну для проживання планету;
2) співпрацювати з іншими організаціями екологічного спрямування та гуманітарними організаціями, щоб у разі стихійного лиха будь-де на планеті надавати можливу допомогу на місці або надсилати необхідну гуманітарну допомогу, щоб зарадити стражданням потерпілих, які зазвичай належать до найбільш знедолених у соціальному та економічному відношенні спільнот.
в) Як вже зазначалося в Загальній Декларації Генеральної Асамблеї 2004 року, Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» ЗНОВУ ПРИВЕРТАЄ УВАГУ до процесу так званої медієвалізації, що спостерігається в сучасному суспільстві. Головні її симптоми полягають у відсутності не тільки трансцендентних, а й повсякденних цінностей, відтак у суспільстві дедалі частіше «людина людині є вовком» (homo homini lupus), за визначенням Гоббса. Цю тенденцію слід змінити на висловлену Сенекою ідею, що «людина для людини є священною» (homo sacra res homini). Загальна непевність, брак соціальної солідарності, байдужість до чужого страждання, матеріалістичний егоїзм, споживацька психологія, повсякденне насильство, що висвітлюється в засобах інформації, — це тільки деякі симптоми суспільства, що занурюючись в середньовіччя дедалі все більш захворює.
З огляду на все це, НАГАДУЄ про доповідь Міжнародного Директора Міжнародної Організації «Новий Акрополь» на Європейському Конгресі в Аліканте у грудні 2004 року, в якій наголошується на необхідності бити на сполох через погіршення психологічного клімату серед значної частини сьогочасного суспільства. Увага приверталася до виникнення «форм середньовічного мислення», що породжує процеси атомізації, коли індивіди замикаються в межах урбаністичних спільнот, сект, релігійного фундаменталізму, утворюючи таким чином соціальну і психологічну відчуженість, спричинює ненависть, насильство та війни.
За таких обставин, ЗАКЛИКАЄ докласти зусиль до відродження моральних та духових цінностей, аби не тільки їх відновити, а й передати прийдешнім поколінням. Філософська постава до життя означає прийняття головних цінностей, які мають ґрунтуватися на солідарності, толерантності, свободі думки й віросповідання та відчутті незалежності, щоб уникнути морального й етичного занепаду сьогодення, якому, окрім інших симптомів, властива відсутність віри в майбутнє серед юнацтва.
г) Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» ВИСЛОВЛЮЄ своє задоволення різнобічною діяльністю національних представництв Міжнародної Організації «Новий Акрополь» протягом 2004 року у соціальній сфері, в питаннях толерантності, боротьби з дискримінацією та свободи думки.
ЗАЯВЛЯЄ, що людство не повинне забувати про сакральність людини і закликає асоційовані Представництва й надалі сприяти, в рамках своєї різнобічної діяльності, вихованню толерантного ставлення до представників різних вірувань, етносів, соціальних станів та класів.
д) НАГАДУЄ, що конституційні й статутні Засади Міжнародної Організації «Новий Акрополь» передбачають, насамперед, необхідність сприяння братерству людей, без огляду на вірування, расу, стать чи соціальний стан, з метою формування більш справедливого й солідарного суспільства та міжнародної спільноти, як того вимагає і Статут Організації Об’єднаних Націй.
ж) Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» ПІДТРИМУЄ проект Ради Європи проголосити 2005 рік «Європейським Роком Громадянського Суспільства за допомогою Просвіти», що має на меті розгорнути в Європі широку кампанію впровадження просвітніх програм. Адже просвіта, заснована на пріоритеті моральних цінностей, прав людини, на толерантності та культурному плюралізмі, служитиме майбутньому Європи.
ЗВАЖАЮЧИ НА ТЕ, що в квітні 2005 року у Варшаві (Польща) відбудеться конференція, присвячена ролі Неурядових Організацій у царині просвіти з метою становлення демократичного громадянського суспільства, РЕКОМЕНДУЄ національним Представництвам, що входять до складу Міжнародної Організації «Новий Акрополь» в Європі, взяти участь у цьому проекті і підтримати наміри Ради Європи, оскільки одна з фундаментальних засад діяльності ОINА полягає у поширенні просвіти серед людей.
Усі рішення ухвалено одностайно.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2004
Нові інтерпретації сучасної соціальної ситуації: чи рухаємося до "Нового середньовіччя"
Мехіко (Мексика)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної організації «Новий Акрополь», яка проходила у м.Мехіко (Мексика) 8 квітня 2004 року було прийнято наступну резолюцію.
Основні положення:
а) На Генеральній Асамблеї був розширений зміст Четвертої Резолюції, схваленої на черговій Генеральній Асамблеї, що проводилася в Чеській Республіці в 2003 році щодо реорганізації Програми Навчання Міжнародної організації «Новий Акрополь» та структури Академічних Ступенів, з огляду на важливість, яку «Новий Акрополь» надає Філософському Навчанню.
б) На Генеральній Асамблеї було оголошено про намір продовжувати співробітництво відповідно до загального курсу, запропонованого Організацією Об'єднаних Націй, принципи якої тотожні принципам Міжнародної організації «Новий Акрополь», з метою досягнення більш справедливого, толерантного і злагодженного суспільства.
в) На Генеральній Асамблеї були відзначені деякі нові погляди на сучасну соціальну ситуацію, що було раніше висвітлено президентом Міжнародної організації «Новий Акрополь» на регіональних зустрічах. Відповідно до цього, здається, що суспільство має тенденцію до того, що було названо "Новим середньовіччям", коли необхідно буде навчитися використовувати вторинно наявні ресурси і створювати моделі функціонуваня економіки в умовах кризи, які дозволяють вижити найменш забезпеченним верствам населення. Подібні ситуації спостерігалися в економічних кризах, від яких потерпали Аргентина, Мексика і Південний Схід Азії, регіони, де Міжнародна організація «Новий Акрополь» має представництва, що здійснюють там соціальну допомогу.
г) На Генеральній Асамблеї було повторно відзначено важливість усвідомлення шкоди, що завдається планеті Земля в результаті безвідповідальних дій людини чи природних катастроф, які за останні роки руйнували міста та селища, про що говорилося на попередніх Генеральних Асамблеях. [Див. пункт c) Декларації Генеральної Асамблеї 2003, пункт е) Декларації Генеральної Асамблеї 2002, пункт c Декларації Генеральної Асамблеї 2001 і пункт d) Декларації Генеральної Асамблеї 2000]. Ми також пересвідчилися в здатності Міжнародної організації «Новий Акрополь» допомагати в полегшанні стражданнь, викликаних цими лихами, здійснюючи конкретну волонтерську роботу самостійно чи в співробітництві з іншими громадськими і приватними міжнардними організаціями, що працюють за тим же напрямком.
д) На Генеральній Асамблеї було висловлено співчуття жертвам терористичних актів, від яких здригається світ і які забирають безліч безневинних життів. Міжнародна організація «Новий Акрополь» закликає до миру і здорового глузду; нагадує, що сліпе насильство породжує замкнене коло ненависті і фанатизму, і це викликає новий вид світової війни - війну терору, яка призводить людину до дій, що не гідні її, і яка унеможливлює свободу і злагоду. Тому Міжнародна організація «Новий Акрополь» звертається з закликом до асоціацій, які є її членами в усьому світі, сприяти кампаніям з розвитку діалога і толерантності.
Усі рішення були схвалені одностайно.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2003
Заклик до розуміння, злагоди та миру
Прага (Республіка Чехія)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної організації «Новий Акрополь» , яка проходила у м.Прага (Республіка Чехія) 17 квітня 2003 року було прийнято наступну резолюцію.
Основні положення:
1. Генеральна Асамблея висловлює свою стурбованість сучасною економічною ситуацією у світі, що призводить до збільшення відстані між багатими та бідними країнами. Ця відстань прирікає на голод та вимирання цілі регіони Землі, й особливо його жертвами стають беззахисні діти.
Тому прийнято рішення всіляко розвивати діяльність спрямовану на те, щоб допомоги дітям та підтримати їх у всіх країнах, де діє Міжнародна організація «Новий Акрополь», а особливо в так званих країнах «третього світу».
2. Генеральна Асамблея виражає свою стурбованість з приводу хвилі насильства і воєн, яка охопила світ, а особливо щодо факту вибору цього небезпечного шляху найрозвинутішими країнами світу.
Тому вирішено організовувати заходи, що підтримують мир, протистоять насильству та сприяють взаємодії людей в дусі злагоди і розуміння, що відповідає ідеалу загального братства, який стоїть у витоків основоположних принципів діяльності Н.А.
3. Генеральна Асамблея підкреслює важливість появи громадянського суспільства саме як механізму прояву соціальної солідарності та підтримки, що уможливлює вирішення проблем, не розв'язаних багатьма урядами, що ослаблені найрізноманітнішими кризами. Це проблеми подолання наслідків забруднення морів та морських берегів, лісових пожеж та атмосферного забруднення великих міст.
Тому вирішено розширювати діяльність групи активної екології «ГЕЯ», розвивати її співпрацю з іншими урядовими та неурядовими організаціями, що сприяють захисту навколишнього середовища. Ця співпраця полягатиме в акціях гуманітарної допомоги в боротьбі з природними та іншими катастрофами, що загрожують планеті.
4. У зв'язку з сучасними соціальними тенденціями, що негативно впливають на молоді покоління, Генеральна Асамблея вирішила у країнах, де діє Міжнародна організація «Новий Акрополь»:
а) сприяти формуванню серед молоді філософського підходу, що об'єднує людей в пошуку справжніх демократичних моделей, свідченням яких є дійсна повага до людей, їхніх потреб та мети людського життя.
б) розуміючи труднощі, що виникають при досягненні такої рівноваги, звертається увага на те, що Освіта, Виховання і Культура є ключами до мирного і сповненого поваги співіснування людей і соціальних груп. Необхідно пам'ятати, що освіта і виховання повинні мати етичну основу, адже не достатньо виховати просто громадянина, необхідно виховати доброчесного громадянина.
в) сприяти розвитку потреби пошуку і давати відповіді молодим, які стурбовані своїм майбутнім у світі, де зростає непевність і невизначеність, де присутня постійна загроза війни.
Розуміючи, що багато відповідей може бути знайдено у філософській моделі, основою якої є пошук знання, та в розвитку загальнолюдських цінностей, Генеральна Асамблея Міжнародної Асоціації «Новий Акрополь», як організація, що заохочує і розвиває філософський підхід у протистоянні численним викликам життя вирішила звернутися із закликом до розуміння, злагоди й насамкінець до миру, адже насильство та агресія не ведуть до тривалих рішень. Народжене в насильстві потребує насильства для підтримки свого існування, а це не повинно бути шляхом Людства.
Всі рішення прийняті одностайно.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2002
11 вересня 2001: «Ні» зіткненню цивілізацій
Бразиліа (Бразилія)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної організації «Новий Акрополь», яка проходила у Бразиліа, (Бразилія) 28 березня 2002 р., була прийнята наступна резолюція.
а) Генральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» рішуче засуджує події, що сталися в Нью-Йорку та Вашингтоні 11 вересня 2001 року і призвели до тисяч безневинних жертв. Не погоджується з деякими інтерпретаціями цих подій, які можуть вести до «зіткнення цивілізацій», розуміючи, що це є замахами невідомих терористів, які намагаються порушити рівновагу й мирне співіснування Сходу і Заходу.
б) Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» хотіла б ще раз проголосити про розповсюдження і розвиток філософії як ідеї-цінноти ХХІ століття, як знаряддя для того, щоб наблизитися до розуміння нас самих і того, що нас оточує. Філософія — це зустріч з життям через мудрість, радість, оптимизм, бо дозволяє нам пізнати природу людини якнайглибше і прийняти пізнання як спосіб життя. Тому пропонуємо країнам-членам Міжнародної організації «Новий Акрополь» розповсюджувати і розвивати напрямки філософії як основну вісь їх діяльності та мислення.
в) Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» пропонує країнам-членам OINA також активізувати зусилля у дослідженнях, спрямованих на поновлення вчень тих філософів та мислителів, які були, на жаль, забуті, але чий внесок в історію розвитку думки був фундаментальним.
г) Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» пропонує одностайно схвалити відродження вічних цінностей і етики у повсякденному житті серед молоді. Ми розуміємо, що в ХХІ сторіччі, де головними діючими особами будуть молоді, етика є найкращим і найважливішим знаряддям, для поліпшення умов співіснування і солідарності між людьми і між народами.
д) Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» позитивно оцінює результати волонтерських програм, які були здійснені. В першу чергу, це гуманітарна допомога під час природних катастроф або будь-яких інших людських незгод. Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» рекомендує своїм членам, що беруть участь в групах активної екології «ГЕЯ», якнайефективніше служити суспільству.
е) Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» знову підтверджує, як і в минулі роки, тотожність, що існує між принципами, які впроваджує ООН, і статутними принципами OINA. Тому закликаємо всіх асоціативних членів продовжувати брати участь у акціях, які щороку проводить ООН, щоб бути віднесеними до суспільних недержавних організацій, якою і є Міжнародна Організація «Новий Акрополь».
Всі рішення прийняті одностайно.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2001
Міжнародний Рік Волонтерства
Афіни (Греція)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь» (OINA), що відбулася 12 квітня 2001 р. у Афінах (Греція), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
а) На Генеральній Асамблеї Міжнародної організації «Новий Акрополь» було одностайно вирішено здійснити підтримку ООН, яка рекомендувала оголосити 2001 рік «Міжнародним Роком Волонтерства». Також було вирішено підтримати її звернення до урядів країн системи Об'єднаних Націй та міжурядових волонтерських та недержавних організацій з пропозицією посприяти досягненню цілей цього року. Це відображено у пленарній сесії 1997 року, на якій було вирішено дотримуватися пропозицій Економічної та Соціальної ради, висловленим у Резолюції 1997/44.
Зважаючи на те, що з моменту заснування і вже протягом багатьох років, що передували даній рекомендації, робота з просування культурних та соціальних заходів, яку Міжнародна організація «Новий Акрополь» проводила більш ніж у 40 країнах світу, ґрунтується на моделі волонтерства як принципі взаємодопомоги між людьми, «Новий Акрополь» закликає всі асоціації, що входять до OINA, до співпраці з Об'єднаними Націями. Для цього рекомендується протягом 2001 року (Року Волонтерства) розширити діяльність з розповсюдження культури в усьому світі і, зокрема, з надання соціальної допомоги у країнах, що розвиваються.
При здійсненні будь-яких з вищевказаних заходів необхідно чітко зазначити, що вони проводяться на підтримку Року Волонтерства, проголошеного Об'єднаними Націями, оскільки робота з добровільної допомоги — це форма солідарності, яка збагачує людину і утворює братерські зв'язки.
б) Крім того, Об'єднані Нації проголосили 2001 рік «Роком Діалогу між Цивілізаціями» у своїй резолюції 53/22 від листопада 1998 року і згідно з принципами толерантності ще раз закликають уряди країн, що входять до Об'єднаних Націй, включаючи ЮНЕСКО та інші урядові, зацікавлені неурядові організації, планувати та втілювати у життя культурні, освітні та соціальні програми з метою здійснення діалогу між цивілізаціями.
Оскільки Міжнародна організація «Новий Акрополь», згідно з Статутом, протягом більш ніж 40 років розвиває братерський діалог між націями за допомогою широкого спектру культурних та соціальних заходів, було вирішено сприяти тому, щоб усі члени Асоціації протягом 2001 року організовували конференції, семінари, проводили міжкультурні дослідження, сприяли зближенню цивілізацій, реалізовували культурні та соціальні програми, які призводять до збільшення знань через діалог, який сприяє культурному обміну.
в) Згідно з заходами, які здійснює «Новий Акрополь» з метою захисту довкілля і турботи про середовище життя людини, і відповідно до «Декларації Ріо» про довкілля, 21 протоколу і Протоколу Кіото про зміни клімату і в зв'язку з погіршенням стану довкілля, було вирішено продовжувати діяльність, що проводиться різноманітними групами екологічної допомоги під патронатом Міжнародної організації «Новий Акрополь», із захисту пляжів (узбережь), з охорони лісів від пожеж, надання соціальної допомоги країнам, які найбільше її потребують, наданню допомоги з врятування в разі землетрусів та природних катастроф, озелененню посушливих районів, — тобто, з усього широкого спектру заходів, що проводяться вже протягом багатьох років, які будуть продовжуватися у теперішній період з метою сприяння підвищенню рівня життя та захисту довкілля.
Усі рішення було прийнято одностайно.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 2000
Культурне відродження у ХХІ сторіччі
Буенос-Айрес
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь», що проходила 20 квітня 2000 р. у Буенос-Айресі (Аргентина), були прийняті наступні рішення.
Загальна Декларація
а) Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» бажає публічно та офіційно висловити своє обурення з приводу певних звинувачень, висунутих на її адресу в деяких країнах, де «Новий Акрополь» провадить свою діяльність і заявити про те, що подібне є проявом антидемократичної позиції. Подібні звинувачення докорінним чином суперечать принципам, на яких грунтується діяльність Міжнародної Організації «Новий Акрополь» і яка, як видно із самої назви організації, має своє коріння у колисці демократії — класичній Греції. При цьому слід пам'ятати, що філософія Міжнародної Організації «Новий Акрополь» і діяльність, яка провадиться нею, активізують здатність людей мислити і діяти самостійно, брати участь у демократичних процесах, які сприяють росту поваги до прав та гідності людини.
б) Зважаючи на жахливі події, які нещодавно мали місце в світі, і які пов'язані із практикуючими сектантськими групами (які згадуються також як культи), де здійснювалися криваві чи сатанинські ритуали та масові самогубства, Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» вважає за потрібне у найжорсткішій формі висловити своє неприйняття подібного мракобісся та насилля і вказати на те, що діяльність, яку провадить у світі Міжнародна Організація «Новий Акрополь», повністю протилежна таким проявам і спрямована на відродження культури в ХХІ сторіччі шляхом відновлення ролі філософії як моральної та інтелектуальної опори, захисту від мракобісся та всіх форм марновірства, від пошуку надприродних сил та експлуатації людини людиною.
в) Користуючись можливістю, вкотре категорично заявляємо про те, що ми відкидаємо будь-які визначення, за якими Міжнародну Організацію «Новий Акрополь» відносять до так-званих небезпечних сект і підкреслюємо, що діяльність, яку провадить «Новий Акрополь» у всьому світі впродовж більш ніж 40 років, не тільки засвідчує наше право називатися Культурною Асоціацією, а і претендувати на належне визнання. На цій Генеральній Асамблеї ми піднімаємо свій голос протесту і вимагаємо негайного виключення назви Міжнародної Організації «Новий Акрополь» з будь-якого із списків культових організацій, оскільки подібне є принизливим для членів «Нового Акрополя».
г) Генеральна Асамблея Міжнародної Організації «Новий Акрополь» висловлює своє занепокоєння з приводу того, що не може бути ніякої мови про прогрес без спроби найбільш процвітаючих країн допомагати тим країнам, які потерпають від злиднів чи деградації довкілля. Найважливіше завдання полягає у тому, щоб не завдаючи шкоди довкіллю, належним чином спрямовуючи економічний розвиток, досягти такого способу життя, який сприяв би сталому розвитку суспільства.
На Всесвітньому Самміті, який відбувся у 1992 році під егідою Організації Об'єднаних Націй, було складено Керівництво зі сталого розвитку на ХХІ сторіччя — Порядок денний на ХХІ сторіччя. Метою цього документу є досягнення порозуміння між урядами, міжнародними організаціями, комерційними, неурядовими та неприбутковими організаціями. Генеральною Асамблеєю Міжнародної Організації «Новий Акрополь», що відбулась в Буенос-Айресі, було ухвалене наступне рішення.
У країнах де діє «Новий Акрополь», сприяти діяльності, пов'язаній з Завданнями Порядку Денного на ХХІ сторіччя. Офіційно контактувати з Підрозділом Організації Об'єднаних Націй, який відповідає за діяльність, спрямовану на забезпечення сталого розвитку, боротьбу проти злиднів, підняття ролі освіти і культури у прагненні допомогти у подоланні несправедливостей, які мають місце в світі.
д) З особливим інтересом на Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь» було розглянуто результати діяльності у напрямку надання гуманітарної допомоги, наданої різними організаціями Міжнародної організації «Новий Акрополь» в минулому (1999) році у різних куточках планети, які постраждали від природних катаклізмів. Зокрема відзначено роль цієї практичної ефективної допомоги, яка була надана постраждалому населенню спільно з місцевою та національною владою відповідних країн.
Генеральна Асамблея ухвалила наступне рішення
1. Продовжити діяльність, пов'язану з наданням гуманітарної допомоги у тих місціях планети, де люди потерпають від стихійного лиха і потребують швидкої допомоги; якщо в таких місцях є центри Міжнародної Організації «Новий Акрополь», то перед нами постає завдання скоординувати спільні дії для більш ефективного розподілення наданої допомоги.
2. Налагодити співпрацю з відповідним Підрозділом Організації Об'єднаних Націй з метою координації діяльності з надання гуманітарної допомоги, а також налагодити зв'язок з Департаментом ООН з питань інформування громадскості з метою об'єднання зусиль з іншими організаціями гуманітарного спрямування для забезпечення більш ефективної роботи.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1999
Захист прав людини
Альбасете (Іспанія)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь» (OINA), що відбулася 2 березня 1999 р. у Альбасете (Іспанія), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
Оскільки теперішня Генеральна Асамблея є останньою у ХХ столітті, Міжнародна організація «Новий Акрополь» має намір приділити головну увагу захисту та реалізації прав людини, в зв'язку з чим приймає рішення:
1. Підтримувати гуманітарну допомогу в усіх країнах, особливо спрямовуючи її у слаборозвинені країни або ті, що розвиваються.
2. Підтримувати країни, що постраждали від природних катаклізмів, шляхом організації відправки до них гуманітарної допомоги.
3. Продовжувати розвивати діяльність, спрямовану на захист прав людини у межах декади Об'єднаних Націй з навчання у галузі прав людини, що триває з 1995 по 2005 р.
4. Розвивати діяльність на підтримку непривілейованих груп, сприяючи повазі до расових, культурних та релігійних меншин.
5. Продовжувати реалізацію проекту «Джордано Бруно» на захист свободи думки, разом із заходами, що організує Міжнародна організація «Новий Акрополь» у цьому напрямку. Зважаючи на те, що у 2000 році відзначається 400 років з дня його смерті, організувати на честь цього пам'ятні заходи.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1998
Загальна декларація прав людини
Ліма (Перу)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь» (OINA), що відбулася 9 квітня 1998 року у місті Ліма (Перу), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
У зв'язку з відзначенням 50-ї річниці Загальної Декларації прав людини, затвердженої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 р. у Резолюції 217 А(III), і засвідчуючи, що, незалежно від зусиль, вкладених у здійснення її принципів, основні права людини до цього часу продовжують брутально порушуватися в усьому світі, Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» заявляє:
а) враховуючи необхідність продовження та розповсюдження на світовому рівні принципів гідності та поваги до людини згідно змісту Загальної Декларації прав людини;
б) враховуючи значні і постійні порушення прав людини та головних свобод і, зокрема, враховуючи переслідування та дискримінацію расових, культурних та релігійних меншин, а в багатьох випадках і утискування свободи слова, яке продовжується у багатьох країнах та у всьому світі;
в) враховуючи, що фундаментальні принципи Міжнародної організації «Новий Акрополь» ідентичні за духом та співпадають за буквою з принципами, викладеними у Загальній Декларації прав людини;
г) враховуючи роботу з захисту та реалізації прав людини, яку «Новий Акрополь» здійснює у всьому світі протягом 40 років свого існування, як вже відзначалося у стислих положеннях її Генеральних Асамблей та у виданнях Щорічника, що детально описує її діяльність;
Вирішено
1. Відзначити 50-ту річницю Загальної Декларації прав людини у всіх країнах, де існують відділення Міжнародної організації «Новий Акрополь», здійснюючи особливу діяльність, спрямовану на ствердження головної значущості Людини та поваги до її гідності.
2. Відкидати нетолерантність будь-якого типу та прийняти Загальну Декларацію як приклад такого підходу людства до захисту прав людини, що повинен затвердитися всюди, і подвоїти зусилля у цьому напрямку.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1997
Міжнародна Організація «Новий Акрополь» не є ані расистською, ані сектантською організацією
Стамбул (Турція)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь», що відбулася 28 березня 1997 р. у Стамбулі (Туреччина), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
Зважаючи на ті звинувачення, що продовжують з'являтися в ЗМІ різних країн, а також акти фізичного насильства, що були спрямовані проти представників та членів Міжнародної організації «Новий Акрополь», а також нескінчені прямі та опосередковані провокації, що можуть призвести до росту агресії та насильства, Генеральна Асамблея, включаючи її керівну Раду, директорів Асоціацій та окремих членів, постановила наступне.
а) Категорично спростовувати будь-які усні, письмові чи візуальні заяви, які визначають Міжнародну організацію «Новий Акрополь» як релігійний або політичний рух будь-якого типу, особливо ті, що пов'язують її з фашизмом, нацизмом, ультраправими ідеологіями або з будь-якими іншими ідеями тоталітаризму та фанатизму.
б) Взяти за основу ідеї, висловлені засновником Міжнародної організації «Новий Акрополь» під час проведення Генеральної Асамблеї в Лондоні у 1979 році, на якій Хорхе Анхель Ліврага чітко пояснив, що вірна своїм принципам і згідно з цими принципами Міжнародна організація «Новий Акрополь» не є ані расистською, ані сектантською організацією. Тоді ж він сказав, і підтверджував ці слова протягом усього свого життя, що «Новий Акрополь» є філософським рухом і не має ані найменшого відношення до парамілітаристських угруповань або фанатичних сект.
Щодо звинувачень у расизмі, які висувають організації, що протистоять їй, то вони ґрунтуються на упередженості або нерозумінні. В зв'язку з цим Міжнародна організація «Новий Акрополь» підтверджує, що не є сектантською організацією, оскільки ґрунтується на всіх чистих ідеях стародавніх традицій і відкидає будь-яке викривлене чи обмежене бачення минулого.
в) У той же час Асамблея пояснює, що текст, який має назву «Підручник керівника», не є офіційним документом ані Міжнародної організації «Новий Акрополь», ані однієї з її представницьких національних асоціацій. Це було підтверджено засновником Міжнародної організації «Новий Акрополь» Хорхе Анхелем Ліврагою у його листі до архієпископа Зальцбургського у жовтні 1986 року. У ньому він заявив, що вищевказана книга є не внутрішнім документом Міжнародної організації «Новий Акрополь», а фрагментами деяких нотаток, зроблених молодими слухачами, що ніякою мірою не відповідає духу ідей, які Хорхе Анхель Ліврага міг висловлювати у 1969-70 роках (час з'явлення перших публікацій з даного предмету). Це стосується також будь-якої з інтерпретацій або перекладів цих нотаток.
г) Підтвердити той факт, що всі дії та акції, проведені Міжнародною організацією «Новий Акрополь» в останні сорок років відбувалися згідно початкових завдань та основних принципів, відображених у Статуті, що суперечить цим помилковим і упередженим звинуваченням.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1996
Викорінення злиденності
Париж (Франція)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь», що відбулася 6 квітня 1996 року в Парижі (Франція), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» прийняла наступну резолюцію.
Було вирішено у 1996 році сприяти Міжнародному Року Викорінення Злиденності, проголошеному Генеральною Асамблеєю ООН у її резолюції А/48/719, та збільшувати кількість акцій у галузі культури та освіти, зокрема, підвищувати значущість ідеалів братерства, свободи та рівності.
Кожна акція, що проводиться Міжнародною організацією «Новий Акрополь», повинна виявляти структурні джерела злиденності та їх зв'язок з недоліками культури та економічною кризою, намагаючись при цьому пропонувати рішення, націлені на досягнення постійного розвитку та соціального прогресу.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1995
Всесвітній День Толерантності
Сантьяго (Чилі)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь», що відбулася 15 квітня 1995 р. в Сантьяго (Чилі), було прийнято наступні рішення:
Основні положення
Генеральна Асамблея постановила організувати Всесвітній день Толерантності. Цю акцію буде проведено з метою боротьби з усіма формами нетерпимості (расизмом, ксенофобією та антисемітизмом) у рамках кампанії, започаткованої Радою Європи на самміті голів держав та урядів 9 жовтня 1993 р. у Відні (Австрія).
Ми розуміємо, що у суспільстві, де нетерпимість щодня набуває все нових і нових форм, необхідна організація подібних заходів. Ця нетерпимість підсилюється внаслідок економічної кризи, що дала поштовх актам виселення біженців та будь-яких людей, яких вважають «іншими». Ми вважаємо, що вживання лише політичних, економічних та юридичних заходів недостатньо. Необхідною є зміна менталітету та поведінки, що ґрунтувалася б на більш глибокому розумінні різних культур та більш відкритій освіті, яка сприяла б розумінню «інших».
Міжнародна організація «Новий Акрополь» з моменту свого заснування завжди переслідувала дані цілі, повністю відображені у трьох принципах її Статуту. Ці принципи спрямовані на встановлення дійсно людських взаємин, що побудовані на єдності та повазі до відмінностей, на сприянні взаєморозумінню між націями.
Побудова братерського, справедливого суспільства, яке гарантувало б повагу гідності кожного свого члена, та було б засноване на визнанні цінностей єдності та згоди. При цьому необхідно мати на увазі, що досвід культурної різноманітності є джерелом взаємозбагачення та соціального прогресу.
В зв'язку з цим Генеральна Асамблея Міжнародної організації «Новий Акрополь» прийняла рішення збільшити у цьому році кількість заходів тієї ж самої спрямованості, що і у минулих роках, приділяючи особливу увагу молоді.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1994
Програми соціальної допомоги в області освіти й екології
Відень (Австрія)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної організації «Новий Акрополь», що проходила 1 квітня 1994 року у Відні (Австрія), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
OINA відмітила успіх своїх постійних Програм, зокрема:
1) акції, проведені «Новим Акрополем» Перу на державному рівні, наприклад, саджання дерев на вулицях Ліми, ремонт шляхів, юридична консультація і медична допомога бідним і нужденним, а також організація музичного конкурсу, в якому взяли участь більше 10 000 дітей з приватних і державних шкіл Перу;
2) соціальні і освітянські акції, що були проведені у місті Меделін (Колумбія) в рамках програми «Міст в майбутнє», яка є програмою навчання і тренування сімей в районі Caunses de Oriente (на даний момент надано допомогу більш ніж 250 сім'ям і створено школу, відкриту для всіх дітей району. Цей проект став результатом співробітництва «Нового Акрополю» Бельгії та Колумбії.
3) успіх операції «Сім днів молоді» в Італії при співробітництві із заповідником міста Абруццо і місцевою владою. Це дозволило більш ніж 100 молодим людям одержати навички попередження пожеж та їх ліквідації. Інший серйозний успіх було досягнуто «Операцією Нептун» в Сицилії з ліквідації забруднень у Середземномор'ї.
Генеральна Асамблея прийшла до висновку, що акції такого типу повинні продовжуватись по всьому світу.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1993
Ми повинні оголосити війну страху
Ріо-де-Жанейро (Бразилія)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної організації «Новий Акрополь», що проходила 9 квітня 1993 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
Культурна Асоціація «Новий Акрополь», яка в період з 9 по 11 квітня зібрала в Ріо-де-Жанейро більше 200 людей з понад 30 країн світу від Японії до Туреччини, від Франції до Канади і Перу, здійснила огляд роботи і прийняла наступну декларацію із сучасної ситуації у світі, що одержала назву «Декларація Ріо».
Декларація Ріо
Падіння Берлінської стіни, завершення війни в Перській затоці, нещодавні гуманітарні акції в Африці, прихід до демократії майже у всіх країнах Латинської Америки і положення зустрічі у верхах з проблем навколишнього середовища в Ріо-де-Жанейро, — все це після стількох років холодної війни розглядається багатьма як події, що вказують на зародження Нового Світового Порядку, який буде здатний створити більш справедливий світ із кращим добробутом для всіх.
Однак, на жаль, події руйнують ці надії, і ми, як виявляється, живемо у новій «Ері Жаху».
Сьогодні одна людина боїться іншої. І найбільше турбує той факт, що цей стан насильства й жорстокості панує сьогодні у всіх куточках світу. Якщо раніше можна було говорити, що умови в одній країні гірші ніж в іншій, то зараз все переплуталось, і лиха поширюються вже по всій планеті.
Війни були завжди, але сьогоднішні війни брудніші, ніж будь-коли. Зараз вони вже являють собою не просто конфронтацію, а загальну біду. До них втягнуті не тільки військові, але й все населення в цілому. Ці люди, раптово опинившись у ситуації війни, перетворюються на дикунів і починають вилучати користь з обставин, жахливих самих по собі, перетворюючи їх на справжній жах.
У всі часи існували злочинці, але злочини, які скоюють сьогодні, несуть на собі відбиток тортур. Вбити людину здається недостатньо.
Деколи важко повірити, що ці злочини вчиняють людські істоти. Річ не в тому, що людина здатна вчинити злочин, вражає присутня в них жорстокість.
В наш час ці симптоми жорстокості з'являються у все більш молодих людей, підлітків, дітей... Ніхто не може уникнути цієї хвилі зла, яка, здається, стає епідемією.
Що ж примушує людей боятись один одного більше, ніж будь-чого?
Що ж вмерло в людині, що через це вона стала схожою на труп без майбутнього, але все ще активний і злий?
Моральних критеріїв уже не існує, а ті, які ще збереглись, — є не більше ніж пародією на непотрібні правила сучасного світу. Освіта стала побічним продуктом роботизації способу життя. Вона не трансформує людину, а лише забезпечує її певними елементами, необхідними для виживання. Релігійний і містичний досвід зводиться до декількох сектантських груп і підгруп.
Ми вважаємо, що вмирає сама можливість для людської душі проявляти себе. Тому зростає і страх. Тому люди не довіряють один одному. Людина відчуває жах через порожнечу й неможливість виявити свою волю. Наша культура у своїй сліпоті не здатна бачити нічого крім форм, і ми більше не здатні розрізнити душу, замкнену в людині-машині.
Життєво необхідно усвідомити, що ключ до будь-якого розвитку не у фінансовій або технологічній підтримці, а в тій увазі, яку ми приділяємо розвитку людського фактора, унікальному потенціалу, який є у кожного індивіда.
Ми не повинні забувати, що 80% коштів, які виділяються на соціальну, економічну чи медичну допомогу для країн третього світу, ніколи не досягають людей, яким вони необхідні, і тисячі й тисячі доларів витрачаються даремно.
Це відбувається через корупцію «місцевої еліти», некомпетентність відповідального персоналу або через недостатню підготовленість населення, якому направляється ця допомога.
Недостатня чесність і відповідальність команд, що організовують цю допомогу, підірвала довіру людей не тільки до своїх лідерів і державних установ, але й у цілому до їх здатності працювати на благо суспільства. Це в свою чергу спричинило зростання егоїзму і байдужості й повністю зруйнувало цінності співіснування, а лише вони протягом усієї історії довели свою здатність рухати суспільство до прогресу та добробуту.
Очевидно, що причини цих невдач не є ні технічними, ні виробничими, вони полягають суто у людському факторі. Сучасне суспільство виключило людський фактор як основу розвитку будь-якого суспільства.
«Новий Акрополь» пропонує революцію свідомості, відновлення ідеалів братства та гуманізму, які дозволять нам почати думати й діяти по-іншому, і таким чином вийти з хибного кола споживання, що пригнічує нашу свідомість.
Ми впевнені, що не хлібом єдиним живе людина, і ми повинні оголосити війну страху.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1992
Міжнародна кампанія: повага до людини
Афіни (Греція)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь» (OINA), що проходила 17 квітня 1992 року в Афінах (Греція), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
Міжнародна організація «Новий Акрополь» на міжнародному рівні протистоїть використанню цивільного населення як заручників у війні та терористичних актах.
Більш того, Генеральна Асамблея констатує появу на Заході «псевдогуманізму» — коли надання гуманітарної допомоги використовується людьми лише для того, щоб заспокоїти свою совість. Ми живемо в період, коли не вживається ніяких заходів для того, щоб знищити передумови росту насильства. Немає прагнення дістатися до суті проблем і взяти на себе реальну відповідальність за їх вирішення. Допомога надається лише поверхово і є результатом безсилля у прямому розумінні цього слова. В деяких країнах це призвело до свого роду сприяння, хоча і несвідомого, тероризму, громадянським війнам, концентраційним таборам й будь-яким іншим видам насильства, що здійснюється проти прав людини.
В результаті Міжнародна організація «Новий Акрополь» прийняла рішення розпочати міжнародну кампанію з метою допомогти людям усвідомити реальні цінності гуманізму й поваги до людини.
Також Міжнародна організація «Новий Акрополь» буде розвивати діяльність з реабілітації філософа і мислителя Джордано Бруно, відзначаючи успіх, якого вдалося досягти 1991 року, коли і в Латинській Америці, і в Європі державна влада погодилась назвати вулиці і площі його іменем.
Діяльність членів «Нового Акрополя» показала, що вони здатні жити справжніми людськими цінностями. І є надія, що це надасть імпульс іншим групам, які виявлять бажання захищати ці цінності, проявляючи щедрість і підтримку.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1991
Протидія міжетнічним, релігійним і міжкультурним конфліктам
Мехіко (Мексика)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь» (OINA), що проходила 28 березня 1991 року в Мехіко (Мексика), було прийнято наступні рішення.
Основні положення
Генеральна Асамблея затвердила принципи і завдання на 1991 р. і вирішила продовжувати:
а) протистояти трьом чудовиськам, що роздирають світ, а саме міжетнічним, релігійним та міжкультурним конфліктам, які складають сьогодні потужний дестабілізуючий фактор;
б) розвивати нову форму братерства, що передбачає повагу до унікальності кожної нації і кожного індивідуума і заперечення будь-яких форм сектантства й фанатизму;
в) протистояти міжетнічним конфліктам як новій формі расизму;
г) захищати свободу слова в рамках продовження всесвітньої кампанії з реабілітації імені Джордано Бруно;
д) підтримувати екологію як спосіб життя, при цьому протистояти її політизації;
е) сприяти розвитку в країнах Східної Європи структур, які будуть допомагати відновлювати стабільність, шляхом надання країнам моральної підтримки та забезпечення людськими ресурсами. Ці структури також матимуть за мету сприяти набуттю своєї індивідуальності країнам, що виходять з ідеологічної кризи;
ж) визначаючи за мету сприяти перевазі духовності над будь-якими догмами, розповсюджувати праці Олени Петрівни Блаватської як одного із захисників свободи слова напередодні 100-річчя з дня її смерті. Підтримати акт всезагальної поваги до О.П.Блаватської в самій Росії, надіславши запит в офіційні структури щодо відновлення будинку, де вона народилась, у майбутньому передбачаючи перетворити його на музей, присвячений її життю та творчості;
з) ввести у наші програми навчання вивчення класичних «мертвих» мов, таких, як латина, давньогрецька і санскрит (це неповний їх список), з метою сприяння відродженню знання мов давнини та їх реабілітації.
Резолюція Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «НОВИЙ АКРОПОЛЬ» 1990
Підтримка нового гуманізму
Рим (Італія)
Загальна декларація
На Генеральній Асамблеї Міжнародної Організації «Новий Акрополь» (OINA), що проходила 7 квітня 1990 року в Римі (Італія), було прийнято наступні рішення.
Генеральна Асамблея вибрала наступні основні принципи до виконання
а) Підтримка нового гуманізму: для того, щоб новий гуманізм зміг здійснитись, необхідно привнести зміни у нашу свідомість і поведінку. Потрібно закликати людей протистояти духу дискримінації, який поширюється по Європі як ракова пухлина. Необхідно поважати волю людей та їх національну унікальність (толерантність та індивідуальність, щирість та непохитність).
б) Сприяння об'єднанню Європи поза рамками будь-якого військового союзу. Необхідно підтримувати унікальність кожної країни і при цьому вживати заходів для зміцнення міжкультурних зв'язків.
в) Необхідність всезагальної мобілізації для боротьби з наркоманією та насильством.
г) Протистояння зловживанню людськими ідеалами для партійно-політичної чи особистої мети.
д) Протистояння «культурі байдужого спостерігача», а також дезінформації та перекручуванню правди у будь-якій формі.
е) Генеральна Асамблея прийняла рішення створити Міжнародний комітет «Джордано Бруно», метою якого буде розповсюдження його творів і сприяння міжнаціональному розумінню.