Підтримуємо Україну у ці важкі для нашої країни дні

вул. Римарська, 19, оф. 31 (3 під'їзд, 2 поверх)

Харків

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • І.-Франківськ
  • Кам'янець–Подільській
  • Київ/Нивки
  • Київ/Поділ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Філософія ризику. Герой повсякденності

19 листопада 2016 | Харків
фестиваль
 

Святкуймо Всесвітній день філософії разом у «Новому Акрополі» 19-20 листопада. Вісім заходів розкриють поняття ризику, героїчного та буденності з різних точок зору. Аудіовистава, презентації книг та курсів, лекції та обговорення з музичною післямовою.   

Чи модно у Харкові бути героєм? Плисти за течією – це ризик чи комфорт? Чи можу саме я залишити слід в історії? Бути собою: чим я ризикую? Крок у невідомість? Свобода пошуку? Прагнути комфорту чи випробовувати себе на міцність? Що наповнює буденність смислом?

Цьогорічний філософський уікенд присвячено пошуку відповідей на ці та інші питання, а також святкуванню 25-річчя діяльності «Нового Акрополя» в Україні.

День філософії – особливе свято для нас. Воно відзначається за регламентом ЮНЕСКО у більш ніж 70 країнах світу, в більш ніж 50 з яких діє «Новий Акрополь». Місія Всесвітнього дня філософії ­– зробити її ближчою кожній людині, будь-якого віку, професії, поглядів, яка шукає відповідь на світоглядні, вічні питання і прагне краще пізнати саму себе.

 

Програма заходів

19 листопада, субота

13:00 – 15:00

«А. Маслоу. Ризик на шляху самоактуалізації»

Відомий психолог, описуючи свою концепцію cамоактуалізації, говорив, що реалізація потенціалів людини пов'язана також з небезпекою. Чим ми ризикуємо та чи необхідний цей ризик? Поговоримо про це під час лекції та обговорення.

Лектор: Олексій Саранчов, викладач «Нового Акрополя».

 

15:30 – 16:30

Театралізоване читання за книгою Хорхе Анхеля Лівраги «Алхімік». Доторкнутися до героїчного через образ Джордано Бруно – одного з титанів епохи Відродження. Філософський роман про мистецтво пізнати себе та велич і стійкість людського духу.

 

17:00 – 17:30

Презентація курсу лекцій та практичних занять «Філософія для життя». Курс з практичної філософії розказує про основні знання Сходу і Заходу — науку, мистецтво, релігії, філософію. Це практичні знання, які допомагають розібратися у собі, своїх цінностях та побачити сенс того, що відбувається навколо.

 

18:00 – 19:00

Виступ лідера гурту «The Grain» Сергія Гриненко. Акустика.

Пісні гурту – не про проблеми, а про їх вирішення, про досвід, завдяки якому людина росте над собою. Вони – запрошення зазирнути всередину себе, щоб задати важливі питання і спробувати знайти на них відповіді.

 

20 листопада, неділя

13:00 – 15:00

«Геракл та Гільгамеш – що розповідають міфи про героїчне»

Ідея героїчного останнім часом набуває нових відтінків. Але чи добре ми знаємо, хто такий Герой? Чи є відмінності у розумінні цього сьогодні та в давні часи?

На занятті та обговоренні ми пригадаємо легенди Греції і Шумеру та виділимо їх основні ідеї. Поговоримо про старі, як світ, істини, які через сюжет і символи міфу розповідають про становлення людини. Чи допоможуть вони нам дізнатися таємницю про свій шлях, про своє призначення і на краще змінити життя?

Лектор: Петро Корякін, викладач «Нового Акрополя».

 

15:30 – 16:00

Презентація курсу лекцій та практичних занять «Філософія для життя». Курс з практичної філософії розказує про основні знання Сходу і Заходу — науку, мистецтво, релігії, філософію. Це практичні знання, які допомагають розібратися у собі, своїх цінностях та побачити сенс того, що відбувається навколо.

 

16:00 – 16:30

Презентація книг "Покривало Ізіди. Нарис історії ідеї природи" та «Що таке антична філософія» П'єра Адо.

П'єр Адо – французький філолог і філософ, історик, перекладач і коментатор античної філософії, автор праць з неоплатонізму та стоїцизму. Особливу увагу у своїх дослідженнях він приділяє принципам і практикам освіти та самовиховання в античних школах.  Розповідаючи про античну філософію як історичний феномен, автор підводить читача до глибокого осмислення природи Людини, її виборів та цінностей.

 

17:00 – 18:00

«Плисти проти течії». Читання есе у супроводі живої музики

Збірка філософських есеїв, статей та лекцій Хорхе Анхеля Лівраги, засновника та першого керівника Міжнародної культурної організації «Новий Акрополь» дає змогу замислитися про сенс життя, мудрість, моральні чесноти, походження людини, Всесвіт і його закони, культуру, історію.

 

Участь у заходах безкоштовна, реєстрація обов’язкова.

РЕЄСТРАЦІЯ

Тиждень Філософії у Харкові — 2016



Дата проведення: 19 листопада 2016

Час проведення: 13:00

Email: kharkiv@newacropolis.org.ua

Контактний телефон: (095) 008-55-09

Місто: Харків

Адреса: вул. Римарська, 19, оф. 31 (3 під'їзд, 2 пов.)

ВХІД ВІЛЬНИЙ