ПІДТРИМУЄМО УКРАЇНУ

вул. Римарська, 19, оф. 31 (3 під'їзд, 2 поверх)

Харків

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • І.-Франківськ
  • Кам'янець–Подільській
  • Київ/Нивки
  • Київ/Поділ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Шістдесятники. Високовольтна лінія духу

03 жовтня 2020, 17 жовтня 2020, 14 листопада 2020, 28 листопада 2020, 05 грудня 2020 | Харків
Лекція
 

Культурний проект, присвячений феномену Шістдесятництва в Україні.
Події, що розгорнулися в Україні у 60–70-х роках мали величезний вплив на подальшу історію нашої країни. Цілком можливо, що сама українська культура була врятована від смерті та забуття завдяки пильності та сміливості кращих представників суспільства і, часто, ціною їхнього життя.

Наша мета – ближче познайомитися з цими постатями, що змінювали історію, та з подіями того часу. 

Як звичайна людина стає героєм і що таке героїзм?
Яка напруга у нашій лінії Духу?

3 жовтня, 16:00, сб
Україна 60-х. Пробудження національної гідності.
У середині 60-х років в українському суспільстві почав відроджуватись інтерес до національної культури. Попри всі удари, що зазнав український народ протягом майже півстоліття – війна, політичні репресії, масові переселення – українська мова та культура були ще живі. З іншого боку українська інтелігенція також не втратила зв’язок зі своїм національним корінням і дедалі більше бажала зміцнити його та сприяти відродженню української культури.
Але виявилось, що навіть невеликі зусилля у цьому напрямку викликають неадекватну за своїми методами та силою реакцією радянського уряду. Почалися жорстокі репресії, що перетворили культурний і просвітницький рух на протест проти великої несправедливості – утиску прав і свобод людини та цілеспрямоване знищення культурних цінностей цілого народу.
 

17 жовтня, 16:00, сб
Василь Стус. Як стають героями. 

Василь Стус – приклад мужності й незламності духу.
Вірші поета торкаються наших глибинних мрій й прагнення героїчного. Разом з автором ми заглиблюємось у світ світлих почуттів й безкомпромісної боротьби за незалежність думки й відродження почуття гідності. 
Готові пірнути у життя й поезію Василя й доторкнутись до живого у самому собі?
Тематика лекції присвячена феномену життя Василя Стуса, його виборів, його пріоритетів та цінностей. Познайомимось з найважливішими іспитами у житті поета через біографію та вірші Василя.
 

14 листопада, 16:00, сб
Алла Горська. Квітка на вулкані.

Незалежні митці, що працювали у галузі образотворчого мистецтва були у найскрутнішому становищі. Їхні твори неможливо було скопіювати, щоб зберегти або поширити через самвидав, тож якщо твори нищила цензура, вони зникали назавжди.
Алла Горська – справжній майстер вищого рівня, одна з найвідоміших представниць української художньої школи того часу, а ще її називали совістю і душею українського шістдесятництва. ЇЇ силі духу та мужності може позаздрити будь-хто.
Перед молодою талановитою художницею-монументалісткою була відкрита блискуча кар’єра у радянському мистецтві, проте Горська завжди обстоювала право творити те, що підказує натхнення, а не політика партії. До того ж Алла дуже опікувалася культурно-політичним життям країни та долею тих людей що зазнали репресій, відкрито підтримуючи їх та проголошуючи свою позицію щодо несправедливості, яка відбувалася. За свою незламну позицію вона постійно зазнавала утисків і врешті-решт заплатила життям.

 

28 листопада, 16:00, сб
Художники-шістдесятники. Мужність бути вільним.

 

5 грудня, 16:00, сб
Українське незалежне кіно світового рівня.

Поговоримо про творчість видатного представника українського кіно Юрія Іллєнка. Він здобув міжнародне визнання завдяки вражаючій операторській роботі у геніальному творі Параджанова “Тіні забутих предків”, а згодом присвятив себе режисурі.
Кожен з його фільмів є майстерною роботою світового рівня.
Ось як про це написано в одній зі статей: “Коли режисера з фільмом «Вечір на Івана Купала» запрошували на фестиваль у Венецію, міністр культури Радянського Союзу стверджував, що такого фільму не існує, а вже згаданий «Білий птах з чорною ознакою» можна було побачити в Токіо, Монреалі, Нью-Йорку, Парижі, Тегерані, але тільки не в УРСР.”
А чи дивилися ви хоча б один з цих фільмів? На зустрічі ми матимемо також нагоду побачити фрагменти деяких з них, таким чином прочинивши двері до містичного всесвіту кіно Юрія Іллєнка.

 


Під час карантину заходи будуть проводитись через живу трансляцію на YouTube.

РЕЄСТРУЙТЕСЯ, щоб отримати нагадування про подію! 

Шістдесятники. Високовольтна лінія духу



Дата проведення: 03 жовтня 2020, 17 жовтня 2020, 14 листопада 2020, 28 листопада 2020, 05 грудня 2020

Час проведення: 16:00

Email [email protected]

Контактний телефон: (095) 008-55-09

Місто: Харків

Адреса: вул. Римарська, 19, оф. 31 (3 під'їзд, 2 пов.)

ВХІД ВІЛЬНИЙ