23 січня – 23 лютого 2004 року в Історичному музеї ім. Д. Яворницького відбулася виставка та цикл лекцій «Таємничий Єгипет». Представлені в експозиції авторські фотографії та факсимільні копії пам’ятників мистецтва Стародавнього Єгипту являють собою нетрадиційний погляд на найдавнішу цивілізацію і пропонують доторкнутися до загадок, які впродовж багатьох тисячоліть залишаються нерозкритими.
За словами організаторів виставки, люди дуже часто сприймають Єгипет як мертві камені пірамід, тоді як насправді – це жива і багатогранна культура. Статуетки верховних богів, священний сфінкс, бик, жук-скарабей, розписні рельєфи, які зображують сцени з життя давніх єгиптян, органічно доповнені чудовими авторськими фотографіями Олексія Коновалова. Вони дають відчути дух стародавньої цивілізації, таємниче зачарування Єгипту і духовне начало людини. Своєрідною канвою виставки стали цитати з давніх пам’ятників літератури.
У самому центрі залу представлений експонат – Дендерський зодіак, якому більше п’яти тисяч років. На ньому зображене небо таким, яким його бачили давні єгиптяни. Для художника-дизайнера виставки Ігоря Кореневського створення копій шедеврів давньоєгипетського мистецтва – процес дуже особистий: працюючи, він щоразу намагається уявити, про що думав і що відчував майстер, який творив для особливого глядача, ім’я якому – Вічність. Тому створенню кожної нової його роботи передує довгий пошук матеріалів.Для того, щоб краще познайомити відвідувачів виставки з багатою культурою Стародавнього Єгипту, 18 та 19 лютого 2004 року відбулися лекції у будинку Діорами про «Піраміди» та «Релігійні уявлення давніх єгиптян». Окрім того, відвідувачам був запропонований перегляд художньо-документальної стрічки «Земля Вічна», створеної Асоціацією «Новий Акрополь» м. Москви. В ній у поетичній формі розповідається про велич цієї стародавньої цивілізації.
Виставку не обійшла своєю увагою преса Дніпропетровська. У місцевій газеті «Дніпро вечірній» вийшла стаття Юліани Кокошко під назвою «Єгипетська мудрість не здається зайвою в українських реаліях». Авторка статті наголошує на тому, що якою б давньою не здавалася давньоєгипетська цивілізація, культурний спадок, залишений нею, є актуальним для кожної сучасної людини, незалежно від її національності, а відтак кожен українець може відкрити для себе безцінний скарб мудрості у цій культурі.
Виставка та цикл лекцій «Таємничий Єгипет» у різних містах України:17 – 25 вересня 2001 року – Київ (на підтримку рішення ООН про проголошення 2001 року «Роком діалогу між релігіями»),5 липня – 27 серпня 2002 року – Золочів 12 березня – 28 квітня 2003 року – Львів21 – 28 вересня 2003 року – Київ2 лютого – 2 березня 2005 року – Харків15 січня – 11 лютого 2007 року – Донецьк21 жовтня – 4 листопада 2007 року – Київ 2 вересня – 5 жовтня 2008 року – Одеса