До Кременецького ботанічного саду на Тернопільщині наша група волонтерів приїжджає вже восьмий рік. Цьогоріч у двотижневому Екологічному таборі взяло участь 60 волонтерів з Києва, Харкова, Одеси, Донецька, Дніпропетровська та Львова. При цьому майже половина учасників були у Кременці вперше, і це в черговий раз переконало нас у тому, що все більше українців стають небайдужими до відродження цієї західноукраїнської зеленої перлини.
З року в рік видно, як змінюється і розростається сад. На місцях, де раніше були чагарники і виднілися коріння старих дерев, тепер знаходяться доглянуті ділянки. Директор ботанічного саду Василь Стельмащук, як і наукові співробітники, з якими ми працювали пліч-о-пліч, розповідали про дослідницьку роботу, що проводиться на території саду, та організовані ними конференції, адже Кременецький регіон є одним із найчистіших в Україні і створює сприятливі умови для рекреаційної діяльності та науково-дослідницької роботи.
Волонтерська допомога ботанічному саду передбачала виконання комплексу робіт. Так, представниці прекрасної статі працювали на наукових селекційних ділянках, у той час як чоловіки і юнаки закладали сад магнолій, розбивали паркові алеї в центральній частині саду, зрізали старі пустотілі дерева, які мали загрозу падіння.
Робочий день волонтерів розпочинався о сьомій годині ранковою зарядкою (охочі прокидалися ще й зустріти схід сонця), а після праці в ботсаду виїжджали на екскурсії до замків, палаців, соборів Західної України: Дубно, Острога, палацу Вишневецьких, Почаївської лаври, джерела св. Анни, монастиря у Межиричах, Підкамені, Тараканівського форту, палацу Вороніна у Білокриниці.
23 липня у будинку-музеї видатного польського поета, уродженця міста Кременець Юліуша Словацького, що знаходиться у цьому чудовому містечку, творча група "Нового Акрополя" провела літературно-музичний вечір пам’яті Ю. Словацького до 200-річчя від дня народження поета. Захід відвідали мешканці міста та волонтери міжнародного табору, які на той час також працювали у Кременці.
Родзинкою цьогорічної екологічної експедиції став показ двох вечірніх вистав у таборі: "Маленький Принц" за мотивами однойменної п’єси А. Сент-Екзюпері та п’єси "Янголи", що були підготовані акропольцями із Одеської та Дніпропетровської філій "Нового Акрополя".
Щовечора над кар’єром, неподалік від якого розташовувався табір, відкривалися чудові панорами заходу сонця. Біля вогнища тим часом лунали звуки гітари — старовинні романси, пісні з кінофільмів...
Більшість ночей видалися дуже теплими, тому пощастило ночувати під відкритим небом. Коли падали зорі, кожний традиційно загадував бажання. Тим часом знавці зоряного неба відшуковували сузір’я, згадуючи про оголошений цього року ООН Міжнародний Рік Астрономії. І недарма — адже в листопаді 2009 року у приміщенні КЦ "Новий Акрополь" Києва планується відкриття виставки з астрономії, підготовка до якої наразі триває.