«Всесвіт в центрі міста»
На виставці буде представлено ілюстрації об’єктів Всесвіту та Сонячної системи: планети, зірки, галактики, скупчення галактик, туманності; інформаційні стенди, які розкривають ключові етапи розвитку астрономії; міфи, пов’язані із найвідомішими сузір’ями.
У рамках виставки пропонуємо цикл лекцій: 26 березня — «Сакральна архітектура і космос» (лектор — Антон Мусулін). 2 квітня — «Кам’яні обсерваторії. Стоунхендж. Ньюгрендж. Аркаїм» (лектор — Коваль Микола). 9 квітня — «Всесвіт — гігантська головоломка» (лектор — Молчановський Олексій).
Початок лекцій: 19:00. Вартість квитків: 20 грн., для студентів та пенсіонерів — 15 грн. Тривалість лекцій: 60-90 хвилин. Адреса: вул. Велика Васильківська, 57/3, Київський планетарій. Довідки за тел.: 501-01-35, 099-383-78-28.
«Сакральна архітектура і космос» Сакральний простір і символізм храму. Зоряні орієнтири в пірамідах Єгипту та Америки. Астрономічні орієнтири в архітектурі католицьких храмів Європи. Сузір’я на землі: храмовий комплекс Ангкор-Ват, готичні собори північної Франції.
«Кам’яні обсерваторії. Стоунхендж. Ньюгрендж. Аркаїм» Мегалітичні пам’ятники у світі: менгіри, дольмени, кромлехи, кам’яні ряди. Сонячні та місячні мегалітичні обсерваторії. Стоунхендж: історії, факти, гіпотези. Ньюгрендж: курган, храм чи обсерваторія?
«Всесвіт — гігантська головоломка» Всесвіт – найбільша та найцікавіша загадка, гігантська головоломка, яку ми можемо спробувати розгадати. Що таке Всесвіт? Як він виник і до чого прагне? Чи існують паралельні світи? Що таке простір і час? Які таємниці Всесвіту відкриває вивчення мікросвіту?