Філософський вир – це декілька заходів, які «Новий Акрополь» запустив до Всесвітнього дня філософії. Це була чергова спроба філософів-ентузіастів привернути увагу до цієї «веселої науки». Протягом тижня відбувались лекції, обговорення, відео-інсталяції, майстер-класи та ігри. Ми розмірковували про філософію, яка проявляється у всіх аспектах нашого життя: пізнання, дозвілля, роботи, спілкування та ін..
Детальніше про цей проект:
16.11. «Філософія для життя» - зустріч, бесіда, презентація книжки та гра про актуальність філософії для сьогодення у «Книгарні Є».
17.11. «Антична філософія в XXI столітті: вправи на кожен день» - майстер-клас із застосуванням практик давніх філософських шкіл Стародавньої Греції(за книжкою П'єра Адо «Що таке антична філософія?»). «Книгарня Є»
18.11. Відео-інсталяція «Платон в ефірі» - це був спосіб поглянути на вчення Платона у сучасний спосіб. Для чого ми відібрали фрагменти з шедеврів світового кінематографа, які говорять про те саме, що і давній філософ. Місце проведення – «Перша Львівська Медіатека»
19.11. Всесвітній день філософії, за регламентом ЮНЕСКО - кожен третій четвер листопада. Місце проведення – Земля. Так склалось, хоча ми і не планували завчасно, що в цей день пройшов майстер-клас з орігамі для дітей переселенців та учасників АТО, який організували і провели «Новий Акрополь» та відділ соціальної роботи Франківського району Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді саме у Всесвітній день філософії. Місце проведення – Культурний центр «Новий Акрополь».
23.11. Лекція "Як читати небо" на якій ми відкривали: що таке небо в астрономічному аспекті, небесні об’єкти, наше місце на небі, чим можна спостерігати небо, що є поза небом, та ін.. Місце проведення – Культурний центр «Новий Акрополь».
24.11. Стартував курс «Філософія. Теорія & практика». Протягом 5 місяців відвідувачі прослухають такі теми занять: мудрість Давньої Індії, Тибет, етика буддизму, філософія Конфуція, Піфагор і його школа, Сократ, Платон, Аристотель, людина-суспільство-держава, цикли і ритми історії, тенденції розвитку сучасного світу. Культурний центр «Новий Акрополь».
Традиційно, до дня філософії Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова висловилась з нагоди свята: «ЮНЕСКО висуває філософію на перший план як інструмент особистого і колективного звільнення. Адже думати, одночасно розмірковуючи про те, що означає мислення, це і є філософія, і ми всі постійно займаємося нею, спонукувані самим справжнім імпульсом всіх проявів людської винахідливості – подивом. Махатма Ганді одного разу сказав: «Вся наша філософія суха, як пил, якщо не перетворити її негайно в певний акт живого служіння».