Проголошення ЮНЕСКО 2016 року як «Аристотель ювілейного року» подія, яка підкреслює той факт, що Аристотель є одним з найвідоміших філософів людства. Тому цього року, події львівської філії «Нового Акрополя» з нагоди «Всесвітнього Дня філософії» було приурочено до 2400 років з дня народження Аристотеля. Ще одна приємна урочистість 2016 року — 25 років «Нового Акрополя» в Україні. Ми провели три події 18, 20 та 22 листопада, які відвідали близько 60 учасників.
18 листопада у «Першій львівській медіатеці» відбулась лекція «Перлини Аристотеля: Нікомахова етика». Твір, написаний для сина Нікомаха, або на честь батька, це синтез зрілої філософської думки Аристотеля. Він містить багато мудрих порад і це просто таки перлин філософії. Під час практичного заняття потрібно було навести лад з хаотично розкиданими на великому полотні чеснотами й тими якостями, які протилежні їм. Непросте, але як виявилось, дуже цікаве заняття.
20 листопада у бібліотеці ім. Л.Українки «Основи логіки. Мистецтво аргументації». Перша частина заняття — базові теоретичні положення законів логіки за Аристотелем. Завданням другої, практичної частини — дати відповідь та обґрунтувати: «Чим знання законів логіки можуть бути корисні для нас?» — для однієї групи. «Чим знання законів логіки можуть бути шкідливими для нас?» — завдання для другої групи. — Невже закони логіки можуть бути шкідливими!? — справедливо запитаєте ви. Якщо добре зрозумієш ці закони, можна успішно обґрунтовувати яку завгодно думку. Ми вчились відрізняти маніпуляції і як самим бути логічними та не вдаватись до маніпуляції іншими.
22 листопада знову ж таки у Медіатеці відбулась міні-вистава «Аристогугл : пошуковий запит — істина». Коли вимикають світло, коли потрібно працювати, але неможливо задати питання у Google, ми вирішили звернутись до Аристотеля. Дивовижно як багато цікавого у цього філософа-енциклопедиста. Один з наших героїв, аспірант, він вивчає філософію античності. Сього співбесідниця починає задавати питання і щоб відповісти потрібно ще добре поміркувати та звернутись до праць Аристотеля.
Це був насичений і дуже пізнавальний тиждень.
Ніколи не втрачайте вміння дивуватись, адже з цього, за словами Аристотеля, розпочинається філософія.