14 квітня слухачі «Нового Акрополя» Вінниці здійснили подорож до Києва, щоб потрапити на екскурсію до Музею Ханенків. Цікава екскурсія відкрила відвідувачам таємниці багатої колекції музею. Нажаль, деякі постійні експонати (наприклад, єдина в колекції картина Пітера Брейгеля-старшого) знаходилися на реставрації. Однак, ми змогли побачити Рембрандта і Веласкеса, плафон «Апофеоз Дон Кіхота» і особливу гордість музею – найдавніші в світі християнські візантійські ікони VI-VII ст.
Східна колекція – зовсім інший вимір мистецтва. Майже всі представлені експонати являють собою зразки релігійного мистецтва, поєднуючи художню майстерність і глибокий метафізичний зміст. Чотири зали представляють мистецтво буддизму, Китаю, країн ісламу і Японії. Три зали з чотирьох поєднує вшанування історичного засновника Будди Шак'ямуні і символічного покровителя співчуття Будди Амітабхи: їх зображення присутні у колекціях будизму, Китаю; в Японії ім'я цього Будди було скорочено до Аміди, тож відповідне зображення несе скорочене ім'я.
Світ мистецтва – це особливий вимір, де перестає існувати час, де різні епохи зустрічаються одна з одною у сумісному пошуку Краси, що втілюється в розмаїтті технік і стилів, увазі до деталей або загальних планів. Розмаїття ідейних задумів авторів, поєднання сакрального змісту і світських сюжетів, які змушують замислитись про причини і витоки життя, про циклічність і повторюваність, про те, що в житті Вічне, а що швидкоплинне, про саму людину в вічній мінливості і про те, як в цій мінливості не загубити себе – все це поєднується єдиним почуттям Прекрасного, що охоплює душу, коли споглядаєш витвори справжнього Мистецтва.