5 березня говорили про явище поетичного кіно, зокрема про феномен українського поетичного кіно.
В неділю відбувся Cinema club «Параджанов. Іллєнко. Миколайчук» в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка. Напрям поетичного кіно у українському кінематографі визначили фільми: «Тіні забутих предків» С.Параджанова, «Та, що входить в море», «Камінний хрест», «Захар Беркут» Л.Осики «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Всупереч усьому» Ю.Іллєнка, «Совість» В.Денисенка, «Комісари», «Іду до тебе» М.Мащенка, «Пропала грамота» Б.Івченка, «Пізнай себе» Р.Сергієнка (вийшли в 1964 – 1973 роках) і «Вавилон ХХ» І.Миколайчука (1979). П’ять із чотирнадцяти було заборонено і вони побачили світ наприкінці 1980-х.
Гості сinema club переглянули фрагменти таких шедеврів як: «Тіні забутих предків», «Криниця для спраглих», «Вавилон ХХ» та ділилися думками про суть та символи цих фільмів, питання вибору головних героїв, шляхи, які кожен сам вибирає.
Також на зустрічі згадували історичні події написання сценаріїв, їх переробку та погодження з вищим керівництвом, говорили про силу духу митців, яка була тією високовольтною лінією духу і її не могла зламати ніяка система. А головне – це те, що сьогодні ми маємо те безцінне джерело, з якого можемо черпати живу воду і як казав Іллєнко через 22 роки про фільм «Криниця для спраглих»: «…стільки років минуло, а фільм не застарів». І нічого дивного немає, адже в цих фільмах нема фальші та лицемірства. Це кіно, яке наводить на роздуми про призначення людини на землі, про смисл людського існування, показує значимість та перевагу вічних цінностей та чеснот над прийдешніми, проникнуте духовним оптимізмом та патріотизмом, насичене комедійними деталями та елементами самоіронії, які як ніщо інше свідчать про моральне здоров’я народу.
Наступний захід в рамках Проекту - літературно-театральне дійство "Шістдесятники. Високовольтна лінія духу" відбудеться 12 березня в 11:30 в обласній бібліотеці. Вхід вільний.