Сьогодні добровольці «Нового Акрополя» проводили екологічну акцію у розарії ботанічного саду ім. М.М.Гришка. Акція зібрала 25 добровольців.
Екологічні акції акропольських добровольців почалися ще в далекому 1993 році. Тоді, попри труднощі в усіх сферах життя, небайдужі люди вийшли на екологічну акцію у ботанічному саду ім. Фоміна. Коли вся робота була зроблена, учасники вперше зібралися на імпровізований філософський пікнік.
З тих пір минуло майже двадцять років…Сьогодні як завжди о 10.45 на терасі біля входу розгорнули банер: «Новий Акрополь» тут. 15 хвилин на збір, 5 хвилин на «джентльменське запізнення», і – до роботи. Прогноз погоди обіцяв робочий настрій: 16-18 градусів за Цельсієм. В тіні дещо прохолодно, але будеш працювати – не змерзнеш.
Розбираємо інструмент і беремося до роботи. Зазвичай вона доволі проста: викопати ями для нових саджанців або посадити їх, забити залізні палиці в землю, щоб рослинам було за що триматися, вирубати сухі гілки й парості, завантажити трактор зрізаними кущами, вивільнити паркові доріжки від трави. Проста, але не дуже. На початку руки, що в еру високих ІТ-технологій рідко торкаються навіть кулькової ручки чи олівця, деякий час згадують як тримати лопату і граблі, сокиру або вили.
Зрізаючи відмерлі гілки, або піднімаючи їх з землі, починаєш бачити величезну кількість життів, які непомітно протікають поруч з тобою. Обережно переступаєш з місця на місце, щоб не зачепити мурах, що бігають під ногами, жалкуєш, що крізь землю не видно куди краще встромити лопату, щоб не перервати чиєсь життя...
Після роботи за традицією розташувались на обід у альтанці. Як і годиться для філософського пікніка, обговорювали філософські теми. Сьогодні торкнулися мовного розмаїття, а потім ще суфізму – хтось приніс книжечку «Рубаї» Омара Хайяма. На додачу вдячні працівники пригостили нас цукерками.
Працівників тут небагато, а відповідальність – величезна: кожного дня тисячі киян і гостей приходять сюди відпочити, відчути красу природи, побути в тиші. Від того, як вчасно будуть зроблені всі роботи, залежить скільки квітів вчасно привітають відвідувачів своїм цвітом і ароматом, а в працівників буде час ще й на наукову роботу. Тому наша допомога тут завжди потрібна. Тож чекаємо на наступні акції.