Все минає, але любов після всього зостається.
Все минає, але не бог і не любов.
Все є вода – навіщо на води надіятись, друзі?
Все є вода, але буде дружня пристань.
Г. Сковорода (переклад, оригінал написаний латиною)
Сковорода є птахом, який здіймається над плинністю світу. Його твори – провідники у світ філософії і вічних цінностей. Вони тамують жагу сравжнього і говорять про призначення людини, пошук щастя, внутрішню опору в самому собі.
У 2022 році з нагоди 300-ліття від дня народження Сковороди «Новий Акрополь» організовує культурні заходи, щоб познайомити з ідеями і творами філософа 18 століття.
У травні цього року музей Скороводи на Харківщині було зруйновано, але його ідеї незнищенні. Цей проєкт – внесок у культурну битву за цінності.
Мета проекту
1. Поширення філософії Сковороди як вагомої складової української культури.
2. Усвідомити, що українська філософська думка має тісний зв‘язок із античною та європейською, а також філософською традицією часів Київської Русі.
3. Вшанувати памʼять видатного мислителя України.
Ініціативи проєкту
1. Виставкові проєкти «Становлення ідентичності» в Івано-Франківську, «Українські філософи» у Кам‘янці-Подільському, ХХХ у Вінниці – у партнерстві музеями та міською владою. Заплановано концерти, лекції, екскурсії, майстер-класи.
2. Створення муралу філософу у Вінниці за участю художника Олександра Нікітюка та за підтримки Вінницької міської ради.
3. Книжковий дайвінг – повільне читання текстів Г. Сковороди з детальним обговоренням. Проходить у Львові, Полтаві, Вінниці.
4. Підготовка та випуск тематичного номеру електронного журналу Idealist, присвяченого Сковороді. https://idealist.org.ua
5. Лекції та тематичні заходи в різних містах України.
6. Навесні 2022 року розпочала роботу волонтерська дослідницька група, яка вивчає історичний контекст доби бароко, життя Сковороди і його філософський спадок
Новини
• Стартує проєкт «Сковорода у Вінниці»
• Читаємо і обговорюємо «Кільце» Григорія Сковороди (Львів)