Персик
Персик — символ юності та безсмертя. Плід персика символізує безупинний процес поновлення життя, а квітка персика — весну, жіночу чарівність, м'якість, миролюбство, весілля, а також невинність і чистоту.
У багатьох традиціях персик пов'язували з охоронною магією, існувало повір'я, що цього дерева бояться злі духи, саме тому з деревини персикового дерева і його кісточок робили амулети й талісмани.
У китайській міфології сянь-тао — персик, той, що дарує безсмертя. У найбільш архаїчних версіях міфів персикове дерево наділяється рисами світового древа.
Персикове дерево в садах богині безсмертя Сі-ван-му розквітало раз на три тисячі років, а плід вічного життя достигав упродовж наступних трьох тисяч років. Ті хто покуштували ці плоди стають або безсмертними, що пізнали істину, або вічно юними й здатними вільно літати на хмарах, або рівними небу та землі й вічними, як сонце та місяць.
Деревина персика використовувалася для виготовлення чудових чаш, чарівних паличок для вигнання злих духів, пророчих статуеток і зображень богів-покровителів, гілки персика — «персикові чари» — прикріпляли до дверей домівок у китайський Новий рік, відганяючи від домівок злих духів.
У даосів із персиком у руках зображувався бог довголіття Шоу-син, іноді малювали, ніби він виходить із величезного персика. Персик є головним інгредієнтом даоського еліксиру життя.
В Японії, як і в Китаї, дерево персика є Деревом життя.
У легенді про Ідзанагі підкреслюється оберігаюче значення персика, він перемагає богів грому, які його переслідували, кинувши у них три персики.
Існує звичай їсти на день народження особливі хлібці у вигляді персиків, на Новий рік пити сік персикового дерева чи відвар із персиків і вивішувати на воротах дощечки з персикового дерева для моління про дарування щастя.
У Єгипті персик присвячений Гарпократу — Гору-немовляті, який поважався у Єгипті як уособлення ранкового сонця. У християнстві персик - плід спасіння, персик із листочком біля черешка — чеснота серця і язика, чеснота мовчання. У мистецтві Відродження персик із листочком був символом правдивості —відлуння античних часів, коли це сполучення означало щиру, сердечну мову.
* * *
Как разорвать
С мирскими тенетами связь,
Прах отряхнуть,
Отречься житейских забот?
Посох возьми
И возвратно, не торопясь,
Путь предприми
К роднику, где персик цветет.
Сочинил стихи и показал их Пэй Ди
Ван Вей (перевод с китайского)